X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

IV edycja akcji "Polak z Sercem". Pomoc trafiła do kilkuset potrzebujących

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:46
W ramach IV edycji akcji "Polak z Sercem", organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, udało się zebrać ponad 102 tys. zł, które pozwoliły na pomoc 536 potrzebującym Polakom na Kresach. Pierwsza część wsparcia została przekazana tuż przed świętami Bożego Narodzenia.
W ramach IV edycji akcji Polak z Sercem zebrano ponad 102 tys. zł
W ramach IV edycji akcji "Polak z Sercem" zebrano ponad 102 tys. złFoto: Twitter.com/ksmgotowpolska

W IV edycję akcji "Polak z Sercem" zaangażowało się ok. 200 wolontariuszy z 18 diecezji. "Na Białorusi pomogliśmy uczniom z Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II w Mińsku, seniorom z Mińska i rejonu mińskiego, potrzebującym rodakom z rejonu brasławskiego i miasteczka Widze. Pomoc trafiła też do seniorów z Grodna i Skidel oraz powiatu grodzieńskiego, do potrzebujących ze Strzelec, Zagórników i Bojar oraz ubogich korzystających z jadłodajni w Grodnie" - poinformowano w komunikacie.

Wymieniono również 30 miejscowości na Ukrainie, w tym m.in. Dobromil, Brzuchowice w obwodzie lwowskim, Osessę, Gródek, Mościska, Czerwonograd i Rawę Ruską. Wsparcie otrzymało także Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie i rodacy mieszkający w okręgu wileńskim. 

Na pomoc potrzebującym Polakom na Kresach łącznie udało się zebrać ponad 102 tys. zł.

Inicjatywę można było wesprzeć, wysyłając charytatywny SMS, udostępniony przez Caritas Polska, wybierając produkty w e-daromacie (www.polakzsercem.pl), podczas zbiórki publicznej trwającej od 11 do 21 listopada 2021 r. i przekazując darowiznę na Fundację dla Młodzieży.

Wyjazdy edukacyjne i warsztaty 

W ramach akcji odbyły się również dwa wyjazdy edukacyjne na Litwę i Ukrainę. Zorganizowano warsztaty z zakresu mediów, wolontariatu i fudraisingu oraz zajęcia językowo-doradcze, by młodzi z ojczyzny mogli poznać się z młodymi Polakami mieszkającymi na Białorusi, Litwie i Ukrainie.

- Niewiele osób w kraju mówi o Polsce z taką miłością i ciepłem w głosie, jak właśnie Polacy zza wschodniej granicy. Ich wdzięczność za okazaną pomoc jest ogromna. Wielu naszych rodaków żyje bardzo biednie. Niesienie im pomocy to po prostu potrzeba serca - powiedział główny koordynator akcji Patryk Czech.

Dofinansowanie z KPRM

Akcja "Polak z sercem" została dofinansowana ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Patronat honorowy nad akcją objęli pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak, senator RP Maria Koc i metropolita lwowski Kościoła Rzymskokatolickiego abp Mieczysław Mokrzycki.

Kolejna edycja akcji "Polak z Sercem" ruszy jesienią.

Zasadniczym celem KSM jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan i uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego. Zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat. 

Czytaj również:

nt

Czytaj także

Joanna Gumińska o misji Fundacji dla Polonii: zajmujemy się repatriacją przez edukację

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 00:00
- Fundacja dla Polonii zajmuje się misją repatriacji przez edukację. To najlepiej określa to, co chcemy osiągnąć. Chcemy młodym Polakom umożliwić uczenie się w polskiej szkole i pozostanie w kraju - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Gumińska z Fundacji dla Polonii.
rozwiń zwiń