X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Rzymie odbyły się uroczystości pogrzebowe Davida Sassolego. "Roztaczał atmosferę empatii"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:10
W Rzymie odbył się pogrzeb przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassolego, który zmarł w poniedziałek w wyniku powikłań po zapaleniu płuc. Uroczystości w bazylice Matki Bożej Anielskiej i Męczenników miały charakter państwowy. Obok prezydenta i premiera Włoch obecni byli przewodniczący: Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen i Rady Europejskiej Charles Michel.
Odbyły się państwowe uroczystości pogrzebowe przewodniczącego PE, Davida Sassolego
Odbyły się państwowe uroczystości pogrzebowe przewodniczącego PE, Davida SassolegoFoto: PAP/EPA/CLAUDIO PERI

W wieku 65 lat zmarł przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Trumnie z jego prochami, na której położono flagę Unii Europejskiej, towarzyszyło sześciu karabinierów w pełnym umundurowaniu. Honory wojskowe oddano trzema sygnałami trąbki. Przed świątynią ustawiono telebim, przed którym gromadzili Włosi, chcący oddać hołd politykowi.

"Roztaczał atmosferę empatii"

- Za tę atmosferę empatii, którą roztaczał, wielu uważało go za jednego z nas, za kolegę z klasy - powiedział w homilii arcybiskup Bolonii Matteo Zuppi, przyjaciel zmarłego z czasów liceum. Podkreślił, że David Sassoli chciał powrotu Europy do tych wartości, które leżały u jej fundamentów i zacytował fragment jego świątecznych życzeń, złożonych tuż przed pójściem do szpitala, gdzie później zmarł: "Widzieliśmy nowe mury, nasze granice w niektórych sytuacjach stały się granicami między moralnością, a jej brakiem, miedzy humanizmem, a jego brakiem, murami wzniesionymi przeciwko szukającym schronienia przed chłodem, głodem wojną i ubóstwem".

David Sassoli, dziennikarz i polityk, był drugim Włochem na stanowisku przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Do szpitala w Strassburgu trafił w połowie września z bakteryjnym zapaleniem płuc. Potem, ze względu na białaczkę, na którą chorował od lat, był hospitalizowany w centrum onkologii w Aviano we Włoszech.

Tam zmarł w nocy z 10 na 11 stycznia. Jego kadencja dobiegała końca. W przyszłym tygodniu Parlament Europejski wybierze jego następcę.

Posłuchaj
01:03 11501496_1.mp3 Państwowe uroczystości pogrzebowe szefa PE Davida Sassolego. Relacja Urszuli Rzepczak (IAR) 

Czytaj również:

nt

Czytaj także

Nie żyje szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Miał 65 lat

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 05:45
Zmarł przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Miał 65 lat. O śmierci przewodniczącego jego rzecznik Roberto Cuillo poinformował na jednym z portali społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Decyzje i tak podejmują najważniejsi politycy". Dr Kawęcki o wyborze nowego przewodniczącego PE

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 13:06
To stanowisko nie ma żadnego znaczenia. Nie ma żadnego wpływu na jakieś decyzje. Decyzje podejmują najważniejsi politycy socjalistyczni, liberałowie, chadecy, zieloni - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
rozwiń zwiń