X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kilkunastu członków Rady Medycznej złożyło rezygnacje. Premier podziękował im za współpracę

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:06
Premier Mateusz Morawiecki podziękował odchodzącym członkom Rady Medycznej za współpracę oraz za przygotowanie założeń, które dotyczyły Narodowego Programu Szczepień. 
Premier podziękował za współpracę odchodzącym członkom Rady Medycznej
Premier podziękował za współpracę odchodzącym członkom Rady MedycznejFoto: twitter.com/PremierRP

Dzisiaj 13 z 17 członków Rady złożyło rezygnację z dalszego doradzania rządowi w sprawie walki z pandemią. Tę decyzję uzasadniali przede wszystkim wyczerpaniem formatu tego gremium, a także zachowaniem osób, które negują zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią.

Oficjalny komunikat

W oświadczeniu rządu napisano, że głos ekspertów był od listopada 2020 roku "merytorycznym wsparciem dla decyzji Rady Ministrów i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego". Dodano, że Rada Ministrów korzystała z rad nie tylko lekarzy, ale wysłuchano również głosu przedsiębiorców, ekspertów od edukacji i psychologów, by poznać zdanie wielu środowisk oraz odmienne sposoby radzenia sobie z pandemią i jej skutkami.

"To rolą rządu jest podejmowanie decyzji na bazie zróżnicowanych stanowisk ekspertów - Rady Medycznej, ekonomistów, ekspertów z innych obszarów, na które wpływa epidemia" - napisano w oświadczeniu opublikowanym przez Centrum Informacyjne Rządu.

Odchodzący członkowie Rady Medycznej zadeklarowali gotowość do pozostania w kontakcie z rządem, ale w zmienionej formule. W związku z dymisją zmieni się sposób działania Rady. Zadanie opracowania nowej formuły premier zlecił ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu.

Działalność Rady Medycznej

Rada w trakcie swojej działalności opublikowała łącznie 36 stanowisk. Ostatnie datowane jest na 14 stycznia, czyli dzień rezygnacji zdecydowanej większości członków tego gremium.

W ostatnim stanowisku napisano, że w obecnej "dramatycznej sytuacji epidemiologicznej wywołanej bardzo zaraźliwym wariantem wirusa i grożącej niewydolności służby zdrowia niezbędne jest pilne zwiększenie odsetka szczepionych, zwłaszcza wśród osób powyżej 60. roku życia". Dodano, że "niezbędne jest też pilne podanie trzeciej dawki przypominającej, gdyż znacząco łagodzi to przebieg ewentualnego zakażenia".

Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera. W jej skład wchodzi przewodniczący prof. Andrzej Horban oraz kilkunastu ekspertów medycznych. Do zadań Rady Medycznej należy przede wszystkim analiza i ocena bieżącej sytuacji w kraju, opracowywanie propozycji działań oraz opiniowanie aktów prawnych. 

Rada Medyczna do spraw COVID-19 przy premierze została powołana zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r.

Czytaj również:

Zobacz także: Tomasz Latos w Polskim Radiu 24

nj


Czytaj także

Dr Aneta Afelt: dzięki szczepieniom zachowujemy standard życia

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 19:45
- Każdy z nas powinien spotkać się z wirusem, najpełniej w warunkach kontrolowanych, kiedy podchodźmy do szczepienia. Dużo gorzej gdy będą to warunki niekontrolowane, nasza reakcja jeśli chodzi o skutki zdrowotne jest mało przewidywalna - mówiła w Polskim Radiu 24 Dr Aneta Afelt Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.
rozwiń zwiń