X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trwają poszukiwania turysty, który zaginął w Tatrach. Apel TOPR

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 14:35
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe nadal prowadzi poszukiwania zaginionego 59-letniego turysty. Mężczyzna wybrał się na wycieczkę w Tatrach Zachodnich. Od dwóch dni nie ma z nim kontaktu.
W poszukiwaniach uczestniczył śmigłowiec (zdj. ilustracyjne)
W poszukiwaniach uczestniczył śmigłowiec (zdj. ilustracyjne)Foto: JohnKruger/ Shutterstock

Cały czas okolice Doliny Chochołowskiej oraz między innymi szczytów Wołowca i Jarząbczego Wierchu przeszukują ratownicy. Grzegorz Kubicki, ratownik dyżurny TOPR poinformował, że kilkunastu ratowników od rana prowadzi działania w Tatrach Zachodnich. W akcji brał udział także śmigłowiec, ale z powodu wiatru halnego i pogarszających się warunków musiał zostać wycofany.

- Po stronie słowackiej też działa kilkunastu ratownikow Horskiej Zachrannej Slużby - dodał Grzegorz Kubuicki.

Posłuchaj
00:22 11501240_1.mp3 TOPR nadal prowadzi akcję poszukiwawczą turysty (IAR)

Zaginiony turysta

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe opublikowało też w mediach społecznościowych apel o to, by przekazywać informacje dotyczące zaginionego, wraz z jego rysopisem. Każdy, kto spotkał podobną osobę na szlaku 12 stycznia proszony jest o kontakt z TOPR.
W Tatrach nadal są bardzo trudne warunki turystyczne.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia TOPR interweniował kilkadziesiąt razy i udzielił pomocy ponad trzydziestu osobom. Po polskiej stronie Tatr zgięła jedna osoba, po słowackiej- trzech Polaków, którzy próbowali zdobyć Gerlach.

pkur

Czytaj także

Śmierć Polaków na Gerlachu. Będzie śledztwo polskiej prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 16:05
Będzie śledztwo polskiej prokuratury w sprawie śmierci trzech Polaków na Gerlachu - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Postępowanie będzie prowadzić Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Śledczy chcą wyjaśnić, jak doszło do śmierci turystów, którzy w piątek próbowali zdobyć położony na Słowacji najwyższy szczyt Tatr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ocieplenie w górach to zagrożenie. TOPR ostrzega turystów

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 09:15
W Tatrach obowiązuje najniższy, pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzega jednak, że dzisiaj w ciągu dnia i w dniach następnych spodziewane jest ocieplenie, co wraz ze wzrostem siły wiatru, które może zmienić sytuację lawinową.
rozwiń zwiń