X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sportowcy otrzymają ogromne wsparcie finansowe. Premier: chcemy wygrywać, chcemy być najlepsi

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 13:51
W ramach Programu Wsparcia Mistrzów rząd planuje przeznaczyć 700 milionów złotych dla sportowców. Fundusz ma być wprowadzony w tym roku. O inicjatywie poinformował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
Kluby piłkarskie na rozwój infrastruktury otrzymają ok. 150 milionów złotych
Kluby piłkarskie na rozwój infrastruktury otrzymają ok. 150 milionów złotychFoto: Kancelaria Premiera

Szef rządu napisał, że wsparcie z programu otrzymają sportowcy różnych dyscyplin - piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej czy koszykówki. Wskazał, że w ramach funduszu dodatkowe środki otrzymają drużyny, które reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej.

"Chcemy wygrywać, chcemy być najlepsi, chcemy by nasze dzieci trenowały w najlepszych klubach w Europie. I chcemy, by te kluby były polskie!" - napisał.

Sport - nasza duma

Szef rządu zaznaczył, że 150 milionów złotych trafi do klubów piłki nożnej na inwestycje w infrastrukturę. Podkreślił, że od samego początku sport jest jednym z priorytetów jego rządu.

"Polski sport to nasza duma. Sukcesy polskich sportowców dają nam nadzieję i radość, dodają otuchy i chcemy ich wspierać jeszcze mocniej" - dodał.

Wsparcie sportowej młodzieży

Program ma wspierać nie tylko sportowców zawodowych, ale również uzdolnionych amatorów - dzieci i młodzież.

Celem programu, poza aspektem czysto sportowym, jest także promocja Polski poza granicami naszego kraju i budowanie relacji biznesowych z innymi państwami.

Fundusz z ramienia rządu będzie koordynował minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Inicjatywa jest częścią rządowego programu Polski Ład.

fc

Czytaj także

Nagrody Sportowe Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego 2021 - poznaj nominowanych

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 12:49
Najlepsi polscy sportowcy, trenerzy oraz wydarzenia otrzymają Nagrody Sportowe Polskiego Radia im. Bohdana Tomaszewskiego za 2021 rok. Laureatów poznamy we wtorek 18 stycznia 2022 roku w "Kronice sportowej" na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt Team100. Prezes PFN: nasz program jest unikalny 

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 19:45
- Ważne jest to, że środki mogą być przeznaczane na rozwój kariery sportowej, po przemyśleniu przez samego sportowca i jego trenera, co w największym stopniu jest determinantem sukcesu sportowego - mówił o programie Team100 dr Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej.
rozwiń zwiń