X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piramida finansowa i milionowe straty. Kolejne zatrzymania CBA

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 07:47
Siedem kolejnych osób, które miały działać w ramach piramidy finansowej, zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Poszkodowanych ma być co najmniej 400 osób, a straty finansowe to nie mniej niż 20 mln zł.
Kolejne zatrzymania przez CBA w związku z wykrytą piramidą finansową
Kolejne zatrzymania przez CBA w związku z wykrytą piramidą finansowąFoto: PAP/Marcin Bielecki

Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował, że funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Biura zatrzymali siedem osób w śledztwie dotyczącym grupy inwestycyjnej. Miała ona doprowadzić, przekazujące pieniądze osoby, do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem wprowadzając ich w błąd, co do samego zamiaru inwestowania przekazanych środków.

- W Małopolsce, na Śląsku i Mazowszu CBA zatrzymało prezesa jednego z podmiotów wykorzystywanego w przestępstwie oraz pełnomocników i osoby zajmujące się pozyskiwaniem klientów dla spółek - sprecyzował wydział. W ramach tej piramidy finansowej blisko 400 osób mogło stracić ponad 20 mln zł - zaznaczył.

Grupa przestępcza

Zatrzymani przez CBA, w zorganizowanej grupie przestępczej, pozyskiwali w latach 2014-2019 pieniądze na zawarcie umowy crowdfundingowej na rzecz kontrolowanych przez jednego z podejrzanych różnych podmiotów.

- Wpłacone środki pieniężne były transferowane na rachunki bankowe innych kontrolowanych podmiotów gospodarczych, w tym firm zagranicznych oraz osób fizycznych, a działania te wypełniały znamiona prania pieniędzy - podał wydział.

Wcześniej w tym śledztwie nadzorowanym przez rzeszowską prokuraturę okręgową zarzuty usłyszały trzy osoby.

pkur

Czytaj także

Zarzuty wobec byłego szefa Agencji Wywiadu. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 13:43
Grzegorzowi M. postawiono zarzuty nadużycia władzy i przyjmowania korzyści majątkowych, za które grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności - ustalił korespondent TVP i dziennikarz "Do Rzeczy" Cezary Gmyz. Pułkownik Grzegorz M. w latach 2015-2016 był szefem Agencji Wywiadu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burmistrz Murowanej Gośliny zatrzymany przez CBA. "Czynności są w toku"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 16:13
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 stycznia burmistrza podpoznańskiej Murowanej Gośliny i sześć innych osób. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że zatrzymanym mają zostać wkrótce przedstawione zarzuty. 
rozwiń zwiń