X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Skuty w kajdanki w miejscu pracy". Podejrzany o zabójstwo partnerki próbował ukryć się za granicą

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 06:55
Policjanci zatrzymali w Niderlandach 53-letniego Mirosława Dz., podejrzanego o zabójstwo swojej partnerki pod koniec 2021 r. - Do ujęcia mężczyzny doszło dzięki działaniom dolnośląskiej policji i europejskiej sieci współpracy policyjnej ENFAST - wskazał rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
Mężczyzna został zatrzymany w fabryce w Den Bosch
Mężczyzna został zatrzymany w fabryce w Den BoschFoto: Shutterstock/CC7

Do zdarzenia doszło na terenie pow. dzierżoniowskiego na Dolnym Śląsku.

- 19 grudnia 2021 roku w jednym z mieszkań w małej miejscowości znaleziono ukryte pod kocami na wersalce zwłoki kobiety. Według ustaleń śledczych zgon kobiety nastąpił w wyniku zadania wielu ran kłutych nożem - zrelacjonował inspektor Mariusz Ciarka.

- Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie rozpoczęli poszukiwania sprawcy tej zbrodni. Wykonane czynności pozwoliły na ustalenie, że zabójstwa mógł dokonać konkubent denatki Mirosław Dz. Mężczyzna zapadł się pod ziemię i wszystko wskazywało na to, że zbiegł z kraju. Dlatego też Prokuratura Okręgowa w Świdnicy wydała za nim list gończy - przekazał.

Ucieczka za granicę

Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna w przeszłości pracował na terenie Niderlandów i to tam mógł uciec.

- W związku z tym w sprawę włączono Zespół Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się na co dzień poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców garnizonu dolnośląskiego. Wspólne działania operacyjne "wrocławskich łowców głów" oraz funkcjonariuszy dzierżoniowskiej policji, potwierdziły, że poszukiwany opuścił kraj i ukrył się w Niderlandach - dodał Mariusz Ciarka.

- W takich sprawach prowadzona jest współpraca z zagranicznymi organami ścigania za pośrednictwem Punktu Kontaktowego ENFAST, który funkcjonuje w Biurze Kryminalnym Komendy Głównej Policji. Komórka ta zajmuje się koordynowaniem międzynarodowych działań poszukiwawczych za najgroźniejszymi przestępcami, wobec których wydane są Europejskie Nakazy Aresztowania lub czerwone noty INTERPOL - wytłumaczył.

Zatrzymany w nowym miejscu pracy

Zaznaczył, że policjanci z KGP natychmiast nawiązali współpracę z policjantami z Niderlandów. Sprawna wymiana informacji, odpowiednia koordynacja działań pozwoliły na ustalenie dokładnego miejsca przebywania poszukiwanego.

Mirosław Dz. został zatrzymany 11 stycznia w mieście Den Bosch, znajdującym się ok. 80 km na południe od Amsterdamu.

- Mężczyzna był całkowicie przekonany, że zdoła oszukać organy ścigania i skutecznie ukryje się w obcym kraju. Był zaskoczony, gdy policjanci niderlandzcy skuli go w kajdanki w fabryce, w której dopiero co się zatrudnił - dodał.

53-latek aktualnie oczekuje w areszcie na decyzję holenderskiego sądu odnośnie ekstradycji do Polski.

Czytaj także:

fc

Czytaj także

Holandia: fatalna pomyłka prokuratury. Zamiast szefa sycylijskiej mafii aresztowano turystę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 23:05
Aresztowany w zeszłą środę w Hadze mężczyzna, który miał być według prokuratury szefem sycylijskiej mafii okazał się być turystą z Wielkiej Brytanii, który przyjechał do Holandii na Grand Prix Formuły 1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójstwo 41-latka z Koszalina. Policja zatrzymała kobietę, która miała ugodzić go nożem w serce

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 19:58
Jak poinformowała rzecznik koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec, 48-letnia kobieta została zatrzymana w sprawie zabójstwa swojego 41-letniego partnera. Podejrzana była nietrzeźwa i miała zadać mężczyźnie jeden cios nożem w serce w mieszkaniu, które oboje zajmowali.
rozwiń zwiń