X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Tatrach zaginął polski turysta. Słowaccy ratownicy przerwali poszukiwania

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 20:01
Ratownicy słowackiej Horskiej Zachrannej Slużby (HZS) poinformowali, że po zmroku przerwali poszukiwania polskiego turysty. Mężczyzna zaginął w rejonie granicznej grani Tatr Zachodnich. Słowaccy ratownicy zapewniają, że poszukiwania wznowione zostaną jutro wczesnym rankiem. Z kolei ratownicy TOPR zdecydowali się na dalsze poszukiwania.
Polski turysta zaginął w Tatrach
Polski turysta zaginął w TatrachFoto: Shutterstock/Mikolaj Niemczewski

59-latek w środę rano wyjechał z Zakopanego z zamiarem przejścia graniczną granią Tatr Zachodnich. Według informacji ratowników miał poruszać się niebieskim i czerwonym szlakiem od Grzesia w kierunku Starorobociańskiego Wierchu. Poszukiwany miał założone raki i najprawdopodobniej posiadał kijki trekkingowe. 

Poszukiwania po południowej stronie gór

Ratownicy HZS potwierdzili, że telefon poszukiwanego logował się w słowackiej sieci w środę, dlatego rozpoczęto poszukiwania również po południowej stronie gór. Mężczyzna był poszukiwany również z pokładu śmigłowców - zarówno maszyny TOPR, jak i słowackich ratowników.

Słowaccy ratownicy poinformowali, że w godzinach południowych z uwagi na wzmagający się wiatr, poszukiwania z pokładu helikoptera musiały zostać przerwane, natomiast piesze patrole poszukiwały mężczyzny aż do zmroku. Jednak poszukiwania były utrudnione z powodu ekstremalnie złych warunków silnego wiatru, marznącego deszczu, słabej widoczności i śliskiego, oblodzonego terenu. 

W Tatrach od tygodnia trwa czarna seria wypadków. W górach panują bardzo trudne, zimowe warunki turystyczne. Codziennie dochodzi do groźnych wypadków.

Czytaj więcej: 

nj

Czytaj także

Skituring. O czym musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się w góry?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 15:20
Skituring to sfera wolności i uniezależnienia się od wyciągów, karnetów i kolejek. Choć w tej dyscyplinie jest dużo swobody i improwizacji, warto się do tego odpowiednio przygotować. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie wrócili z wyprawy na Gerlach. Ratownicy odnaleźli ciała trzech Polaków

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 13:46
Słowaccy ratownicy znaleźli ciała trzech Polaków, którzy zaginęli w rejonie Gerlacha - najwyższego szczytu Tatr. Służby poszukiwały taterników od piątku. 
rozwiń zwiń