X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Fala zakażeń omikronem spowoduje wzrost zachorowań u dzieci". Prof. Szenborn o sytuacji epidemicznej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 16:55
W ocenie kierownika Katedry oraz Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych USK we Wrocławiu prof. Leszka Szenborna "fala zakażeń związana z omikronem spowoduje jeszcze większy wzrost zachorowań u dzieci niż w poprzednich falach". Tym samym lekarz wezwał do szczepień.
Lekarz zaapelował do rodziców dzieci przewlekle chorych, aby przyjęli oni szczepionkę
Lekarz zaapelował do rodziców dzieci przewlekle chorych, aby przyjęli oni szczepionkę Foto: shutterstock/Photographee.eu

Kierownik Katedry oraz Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu prof. Leszek Szenborn na konferencji prasowej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim podkreślił, że fala zakażeń związana z wariantem Delta spowodowała dwa razy więcej zachorowań u dzieci, niż obserwowano w poprzednich falach.

Profesor dodał, że fala związana z wariantem omikron spowoduje jeszcze większy wzrost infekcji u dzieci. - To wiedza oparta na doświadczeniach krajów takich jak USA, Kanada, Francja czy Wielka Brytania. To do nas dojdzie w najbliższych tygodniach - mówił prof. Leszek Szenborn.

Lekarz zaapelował do rodziców dzieci przewlekle chorych, aby przyjęli oni szczepionkę. - To jest podstawowa sprawa. Te dzieci zakażają się najczęściej od osób dorosłych - powiedział. 

Kobiety w ciąży, a szczepienia na COVID-19

Naukowiec zaapelował też o szczepienia kobiet ciężarnych. - Wiele kobiet ciężarnych, które trafią do szpitala, zakażą się omikronem. One same może nie będą ciężko chore na COVID-19, ale mogą narazić swoje dzieci. Kobiety w każdym okresie ciąży mogą zaszczepić się przeciwko COVID-19; te szczepienia są zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów; szczepienia są bezpieczne i dają ochronę nie tylko matce, ale również wyposażają noworodka w przeciwciała - mówił profesor.

Prof. Leszek Szenborn mówiąc o szczepieniach dzieci, podkreślił, że szczepionki chronią też przez PISM, czyli wieloukładowym zespołem zapalnym, który jest u dzieci ciężkim powikłaniem po COVID-19.

Czytaj więcej:

Zobacz także: Tomasz Latos w Polskim Radiu 24

nj

Czytaj także

Dr Michał Sutkowski: przez zaszczepienie trzeba się przygotować do nadciągającej piątej fali pandemii

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 20:03
Doktor Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych zaapelował, by się zaszczepić na COVID-19. Zachęcił także osoby zaszczepione, by nie zwlekały z przyjęciem trzeciej, przypominającej dawki szczepionki. Podkreślił, że szczepienie jest najlepszym sposobem na przygotowanie się do zbliżającej się piątej fali pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błyskawiczny wzrost zakażeń omikronem w Polsce. Potwierdzono pierwsze zgony

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 11:44
W Polsce wykryto jak dotąd 193 przypadki zakażeń omikronem. Jak wskazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, jest to wzrost o siedem-osiem procent w ciągu ostatnich siedmiu dni. Dodał, że najwięcej infekcji występuje w województwie pomorskim oraz mazowieckim.
rozwiń zwiń