X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Andrzej Kozioł. Był wokalistą zespołu VOX

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 17:05
Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, odszedł po długiej chorobie w wieku 73 lat. Informacja ta została potwierdzona przez menadżera artysty Bogdana Zepa - informuje portal tvp.info.
Andrzej Kozioł (pierwszy od lewej) zmarł po długiej chorobie w wielu 73 lat
Andrzej Kozioł (pierwszy od lewej) zmarł po długiej chorobie w wielu 73 latFoto: PAP/Zbigniew Staszyszyn

Historia zespołu sięga roku 1987, kiedy Witold Paszt założył męski kwartet wokalny, w którego składzie znaleźli się również: Andrzej Kozioł, Ryszard Rynkowski i Jerzy Słota.

Zespół po raz pierwszy stanął przed publicznością w trakcie Międzynarodowej Wiosny Estradowej w Poznaniu, gdzie wykonał utwór "Dwa życia, dwa nieba". Kwartet uczestniczył również w radiowym plebiscycie słynnego studia Gama oraz występował w trakcie wielu krajowych i zagranicznych festiwali piosenki.

Na swoim koncie zespół miał występy na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Interwizji w Sopocie, a także w Bratysławie i Rostocku. Koncertował także w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, Kubie, Czechosłowacji, ZSRR oraz w Stanach Zjednoczonych i  w Kanadzie.

Na oryginalny styl zespołu składały się muzyka z pogranicza  pop, funk, jazzu i pieśni gospel.

Serca publiczności podbiły takie przeboje zespołu jak: "Bananowy song", "Rycz mała, rycz", "Szczęśliwej drogi, już czas",  czy "Zabiorę Cię, Magdaleno".

es/tvp.info

Czytaj także

"NOMUS już nas zaskakuje i jeszcze zaskoczy". Kuratorka sztuki o gdańskim muzeum

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 09:57
- Niezwykła jest lokalizacja NOMUSa, który znajduje się w jednym z postoczniowych budynków w Gdańsku i przez okna sal wystawienniczych widzimy stoczniowe dźwigi - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Ludwisiak, kuratorka sztuki. 
rozwiń zwiń