X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie ma lepszej inwestycji niż nasze bezpieczeństwo". Waldemar Buda o środkach unijnych dla policji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 15:15
- 53 pojazdy do kontroli technicznej i 100 nieoznakowanych samochodów z wideorejestratorami - o tyle zwiększy się flota Komendanta Głównego Policji dzięki dwóm projektom dofinansowanym ze środków unijnych - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podczas konferencji prasowej w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie. 
Jak zaznaczył Waldemar Buda radiowozy nieoznakowane pozwolą na skuteczniejszą walkę z piratami drogowymi
Jak zaznaczył Waldemar Buda "radiowozy nieoznakowane pozwolą na skuteczniejszą walkę z piratami drogowymi"Foto: Twitter.com/MFIPR_GOV_PL

Ponad 46 milionów złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Chodzi o dofinansowanie dwóch projektów, dzięki czemu 53 pojazdy do kontroli technicznej i 100 nieoznakowanych samochodów z wideorejestratorami trafi do polskiej policji.

"Pozwolą na walkę z piratami drogowymi"

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda powiedział, że nie ma lepszej inwestycji niż nasze bezpieczeństwo. - Mówimy o sprzęcie technicznym i ekologicznym - to radiowozy nieoznakowane, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z piratami drogowymi - podkreślił wiceminister Waldemar Buda.

Każdy pojazd wyposażony będzie w przyrządy niezbędne do stwierdzenia naruszenia wymagań bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska naturalnego, między innymi analizator spalin, dymomierz, opóźnieniomierz, miernik przepuszczalności światła, sonometr i lustro inspekcyjne.

Posłuchaj
00:25 11499214_1.mp3 Waldemar Buda: nie ma lepszej inwestycji niż nasze bezpieczeństwo (IAR) 

"Bezpieczeństwo na drogach absolutnym priorytetem"

Komendant Główny Policji powiedział, że dla polskiej policji od wielu lat bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest jednym z priorytetów. - Dla Policji bezpieczeństwo na drogach jest jednym z absolutnych priorytetów, stąd niezmiernie cieszą nas statystyki za 2021 rok, w których widać wyraźną poprawę w stosunku do poprzednich lat - zaznaczył Jarosław Szymczyk.

Jak podkreślił Jarosław Szymczyk "profesjonalizmu w zakresie nowoczesnych narzędzi nie byłoby, gdyby nie wsparcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Infrastruktury oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych".

Posłuchaj
00:13 11499214_2.mp3 Jarosław Szymczyk: potrzeby są naprawdę duże (IAR) 

"Projekty podpisane w grudniu to 55 milionów złotych zainwestowanych w sprzęt dla policjantów Ruchu Drogowego" - podano na Twitterze polskiej policji.  

Czytaj również:

IAR/twitter.com/nt

Czytaj także

Policja nas podgląda!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 05:00
Dziś pobujajmy nieco w obłokach i przyjrzyjmy się bezzałogowym statkom powietrznym. Popularny swego czasu gadżet, który jeszcze niedawno był niezbędnikiem każdego szanującego się youtubera dziś pomaga służbom mundurowym i gwarantuje bezpieczeństwo na drogach. Czy jednak wykorzystanie dronów do walki z drogowymi wariatami to dobry pomysł? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odcinkowy pomiar prędkości. Czy jest się czego bać?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 05:00
Nie, jeśli jeździmy zgodnie z przepisami. Jeżeli należymy jednak do tej grupy kierowców, którzy zaraz po minięciu fotoradaru naciskają na gaz – powinniśmy jednak przygotować się na szybką dietę odchudzającą nasze portfele. Zwłaszcza w kontekście nowego taryfikatora mandatów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

69 proc. Polaków uważa, że wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 10:05
Łącznie 69,1 proc. osób uważa, że wysokie mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach, a kierowcy będą jeździli wolniej – wynika z sondażu IBRIS dla poniedziałkowej „Rzeczpospolitej”.
rozwiń zwiń