X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zatrzymany przez CBA burmistrz Murowanej Gośliny usłyszał zarzuty korupcyjne

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 10:23
Prokuratura zarzuca Dariuszowi U. popełnienie 12 przestępstw, głównie o charakterze korupcyjnym. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu 11 stycznia, według doniesień mediów był "kompletnie pijany". Dopiero kolejnego dnia jego stan pozwolił na przeprowadzenie czynności w prokuraturze.
Burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz U. miał przyjąć łapówkę w zamian za kontrakty budowlane
Burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz U. miał przyjąć łapówkę w zamian za kontrakty budowlaneFoto: bluedog studio / shutterstock

– Z uwagi na sygnały o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu goślińskiego samorządu przeprowadzono czynności, które dały podstawy do przedstawienia Burmistrzowi Murowanej Gośliny zarzutów 12 przestępstw, w większości o charakterze korupcyjnym – informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Krajowej na łamach tvp.info.

Jak czytamy, z ustaleń wynika, że burmistrz domagał się i przyjął łapówkę od jednej z firm budowlanych, która starała się o zlecenia w gminie. Chodzi o remonty szkoły, świetlicy i biblioteki publicznej oraz siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej. Dariusz U. miał otrzymać 20 proc. wartości kontraktów. 

Według prokuratury burmistrz odpowiada również za wysłanie ponad 2 tys. wiadomości SMS premium ze służbowych telefonów - część wysłał sam, część wiadomości wysłano na jego zlecenie. Warte niemal 8 tys. SMS-y wykorzystano w głosowaniu w konkursie "100 wpływowych kobiet Wielkopolski" na kandydaturę wspieraną przez burmistrza. 

Razem z burmistrzem zatrzymano jeszcze sześć osób, w tym osoby związane z urzędem gminy i instytucjami samorządowymi w Murowanej Goślinie.

Czytaj także:

tvp.info/fc

Czytaj także

Korupcja na szczytach UE? Kaleta: będziemy pilnować, by ta sprawa została wyjaśniona

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 20:25
- Podczas posiedzenia Rady UE grupującej ministrów sprawiedliwości złożyłem wniosek o przedstawienie raportu z badania afery ujawnionej przez "Liberation" - powiedział Sebastian Kaleta. Wiceminister sprawiedliwości odniósł się tym samym do doniesień francuskiej gazety na łamach, której zarzuca się urzędnikom Komisji Europejskiej, sędziom TSUE i politykom Europejskiej Partii Ludowej nielegalne praktyki lobbystyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja w Spółce Restrukturyzacji Kopalń. CBA zatrzymało kolejnego pracownika

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 12:47
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji przy udzielaniu zleceń i dokonywaniu odbioru prac budowlanych Spółki Restrukturyzacji Kopalń - Kopalni Węgla Kamiennego "Centrum" oddział w Bytomiu.
rozwiń zwiń