X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ferie zimowe 2022. Sprawdź terminy dla poszczególnych województw

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 08:00
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022 dwutygodniowe ferie zimowe odbędą się w czterech terminach między 15 stycznia a 27 lutego.
W tym roku terminy ferii zimowych zostały wyznaczone osobno dla poszczególnych województw.
W tym roku terminy ferii zimowych zostały wyznaczone osobno dla poszczególnych województw.Foto: Shutterstock

Od 15 do 30 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego; od 22 stycznia do 6 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego; od 29 stycznia do 13 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego; od 12 do 27 lutego odpoczywać będą uczniowie w z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

W związku ze zbliżającymi się feriami MEiN przypomina, że obowiązuje nowy wzór karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zimowisk, kolonii, półkolonii i obozów oraz rodzice mają obowiązek posługiwać się nowym wzorem karty.

Nowy wzór karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku określono w załączniku do nowelizacji rozporządzenia w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży, podpisanej w lipcu 2021 r. przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Weszła ona w życie we wrześniu.

Nowy wzór karty jest dostępny w Dzienniku Ustaw oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Bezpieczne ferie zimowe

Prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka zaapelowała do rodziców i opiekunów dzieci, aby jeszcze przed feriami zaszczepili je przeciw COVID-19

- Apelujemy do rodziców i opiekunów, którzy nadal wahają się z podjęciem decyzji. Zaszczepcie siebie i swoje dzieci. Nie pozwólcie, żeby wymarzone ferie otworzyły na oścież wrota piątej fali pandemii - powiedziała Janicka.

PPOZ podkreśla w komunikacie, że "nieocenionym dobrodziejstwem" podczas ferii - szczególnie dla młodego organizmu spędzającego długie godziny nad książkami czy przed komputerem - jest ruch na świeżym powietrzu.

"To świetna okazja na dotlenienie mózgu i poprawę kondycji fizycznej. Zachęcamy do zabaw na śniegu, ale radzimy unikać ryzykownych sytuacji. Do zjazdów na sankach wybierajmy miejsca z dala od ruchliwych ulic i skrzyżowań. Łyżwiarze powinni korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić na zamarznięte tafle jezior, kanałów czy stawów. Lód, nawet jeśli z pozoru wydaje się gruby, w każdej chwili może się załamać" - ostrzega w komunikacie prezes PPOZ.

Lekarze PPOZ apelują do wszystkich uczestników zimowego wypoczynku o rozwagę i rozsądek. "Nie mieszajmy się w tłumach! Unikajmy skupisk osób, których nie znamy! Nie wysyłajmy na wypoczynek dzieci z objawami infekcji, sami również nie narażajmy innych, kiedy nie czujemy się najlepiej. Ale przede wszystkim szczepmy się, szczepmy naszych najmłodszych. Nie ma lepszego zabezpieczenia przed ciężkim przebiegiem choroby niż szczepionka przeciwko COVID-19! Drodzy dorośli, bądźcie odpowiedzialni!" - podkreślają lekarze PPOZ.

Posłuchaj
00:24 11490514_1.mp3 Od piątku 14 stycznia w najbardziej popularnych stacjach narciarskich w Polsce będziemy mogli spotkać policjantów na nartach. Policjanci będą zwracać uwagę na bezpieczną jazdę. Jak zachowywać się na stoku by sobie i innym nie zrobić krzywdy mówi sierżant sztabowy Dariusz Stasiak z Krakowskiej policji (IAR)

 

Czytaj także:


paw/

Czytaj także

Ile przedszkoli, szkół podstawowych i średnich pracuje stacjonarnie? MEiN podało nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 16:40
Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów, 98,8 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,6 proc. szkół podstawowych i 99,9 proc. ponadpodstawowych pracuje w trybie stacjonarnym.
rozwiń zwiń