X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bieszczady: samotny niedźwiadek błąkał się blisko domów. "Jego stan jest poważny"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 19:56
Do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu (woj. Podkarpackie) trafił około roczny niedźwiadek. Osłabiony maluch błąkał się sam i podchodził blisko zabudowań.
Bieszczady. Leśnicy odłowili samotnego niedźwiadka
Bieszczady. Leśnicy odłowili samotnego niedźwiadkaFoto: Shutterstock/Gabi Luka, Facebook/Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

W poniedziałek pracownicy nadleśnictwa Ustrzyki Dolne powiadomili ośrodek, że w Teleśnicy w Bieszczadach do zabudowań podchodzi młody, około roczny niedźwiadek.

- Wyglądał na osłabionego i wycieńczonego. Miał kłopoty z utrzymaniem równowagi. Zataczał się. Sprawiał wrażenie, że jest chory - przekazał lekarz weterynarii Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyśl Jakub Kotowicz.

Przed przybyciem pracowników ośrodka leśnicy odłowili zwierzę. - Aktualnie przebywa w naszej placówce. Został poddany szczegółowym badaniom. Jego stan jest poważny - dodał.

Bieszczady. Niedźwiadek blisko domostw

Według weterynarza "trudno wyjaśnić przyczyny pojawienia się niedźwiadka w pobliżu domostw w Teleśnicy". - Normalnie w styczniu powinien on spać snem zimowym w gawrze - wyjaśnił.

W pobliżu jego odłowienia - jak zauważył lekarz - nie stwierdzono śladów innych niedźwiedzi. "Najprawdopodobniej nie nadążył za matką i możliwym rodzeństwem lub został odrzucony ze względu na chorobę" - czytamy na Facebooku ośrodka.

W przemyskiej placówce leczone są ptaki i zwierzęta z całej Polski. Dominują bociany, które spędzają tam zimę. Do tej pory wśród pacjentów były cztery niedźwiedzie.

Działający jako fundacja non-profit Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu powstał na początku lat 90. ubiegłego wieku. Utrzymuje się ze wsparcia darczyńców.

Zobacz także:

jp