X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Burmistrz Murowanej Gośliny zatrzymany przez CBA. "Czynności są w toku"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 16:13
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 stycznia burmistrza podpoznańskiej Murowanej Gośliny i sześć innych osób. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że zatrzymanym mają zostać wkrótce przedstawione zarzuty. 
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przekazał, że z uwagi na trwające działania śledczych nie może udzielić szczegółowych informacji na temat zatrzymania samorządowca Dariusza U. (na zdjęciu)
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przekazał, że z uwagi na trwające działania śledczych nie może udzielić szczegółowych informacji na temat zatrzymania samorządowca Dariusza U. (na zdjęciu)Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Stanisław Żaryn powiedział, że z uwagi na trwające działania śledczych nie może udzielić szczegółowych informacji na temat zatrzymania samorządowca, ani charakteru prowadzonego w tej sprawie postępowania
  • Na razie czynności są w toku, także czekamy, aż zatrzymani trafią przed oblicze prokuratora, usłyszą zarzuty i wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej - zaznaczył rzecznik
  • Wcześniej o sprawie pisał "Głos Wielkopolski" dodając, że sprawa ma dotyczyć korupcji w gminie, a poza włodarzem Murowanej Gośliny zatrzymano sześć innych osób

Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego przekazał, że funkcjonariusze poznańskiej Delegatury CBA zatrzymali we wtorek siedem osób, w tym burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusza U. 

- Czynności zostały przeprowadzone w związku z toczącym się postępowaniem, na polecenie Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu - poinformowano.

"Czynności są w toku"

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że z uwagi na trwające działania śledczych nie może udzielić szczegółowych informacji na temat zatrzymania samorządowca, ani charakteru prowadzonego w tej sprawie postępowania.

- Na razie czynności są w toku, także czekamy, aż zatrzymani trafią przed oblicze prokuratora, usłyszą zarzuty i wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej - zaznaczył rzecznik.

Stanisław Żaryn przyznał, że wśród zatrzymanych, oprócz burmistrza, są osoby związane z urzędem gminy i instytucjami samorządowymi w Murowanej Goślinie.

Zobacz także: Jarosław Sellin w Polskim Radiu 24

Czytaj również:

nt

Czytaj także

Przywłaszczenie funduszy i fałszywe oświadczenia majątkowe. Są zarzuty dla byłej poseł PO

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 12:28
Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce postawiła byłej poseł PO Bożenie K. zarzuty przywłaszczenia środków finansowych oraz złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych. Podejrzanej grozi do 10 lat więzienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprawidłowości w oświadczeniach małopolskiego urzędnika? CBA zawiadamia prokuraturę

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 10:17
Dyrektor jednego z Małopolskich Zakładów Gospodarki Komunalnej miał podać nieprawdę w swoich oświadczeniach majątkowych - twierdzi po przeprowadzonej kontroli Centralne Biuro Antykorupcyjne i zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Jeżeli śledztwo potwierdzi podejrzenia CBA to dyrektorowi jednemu z MZGK grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przekazano ją w pełni legalnie". Woś o dotacji dla CBA z 2017 roku

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 21:14
- W 2017 r. Ministerstwo Sprawiedliwości w pełni legalnie przekazało CBA dotację na zwalczanie przestępczości. Na co konkretnie poszły te środki to informacja niejawna - powiedział wiceszef MS Michał Woś.
rozwiń zwiń