X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mam nadzieję na szeroką współpracę". Przemysław Czarnek powołał ministra ds. projektów kosmicznych

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 21:47
MEiN poinformowało w poniedziałek wieczorem, że "szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał prof. Krzysztofa Górskiego na stanowisko eksperta ministra edukacji i nauki do spraw projektów kosmicznych".
Przemysław Czarnek powołał prof. Krzysztofa Górskiego na stanowisko eksperta ministra edukacji i nauki do spraw projektów kosmicznych.
Przemysław Czarnek powołał prof. Krzysztofa Górskiego na stanowisko eksperta ministra edukacji i nauki do spraw projektów kosmicznych.Foto: TT @MEIN_GOV_PL

MEiN podało informację o powołaniu prof. Krzysztofa Górskiego na stanowisko eksperta ministra edukacji i nauki do spraw projektów kosmicznych w mediach społecznościowych.

"Cieszę się, że mogę wręczyć to powołanie. Gratuluję i mam nadzieję na szeroką współpracę polskich i amerykańskich naukowców, uczelni, Polskiej Agencji Kosmicznej, NASA oraz MEiN" - podało MEiN na Twitterze.

Prof. Krzysztof Górski pracuje w Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie (należącym do amerykańskiej agencji kosmicznej NASA) oraz w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i laureatem Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2020 w obszarze nauk matematyczno-fizycznych i inżynierskich.

Czytaj także:

Mikrofalowe promieniowanie tła

Prof. Górski jest ekspertem matematycznej konstrukcji i analizy map nieba. Dokonał odkryć w dziedzinie kosmologii obserwacyjnej, wielkoskalowej struktury Wszechświata i powstawania galaktyk. W ostatnich trzech dekadach zaangażowany był w dynamicznie rozwijającą się dziedzinę kosmologii - badania mikrofalowego promieniowania tła.

Był też członkiem amerykańskiego zespołu misji Planck, największego naukowego przedsięwzięcia umożliwiającego badanie mikrofalowego promieniowania tła. Misję realizowała Europejska Agencja Kosmiczna przy udziale NASA.

W swoim dorobku ma ponad 300 zrecenzowanych artykułów, które były cytowane ponad 63 tys. razy.


jb

Czytaj także

Teleskop Webba: do czego jest nam potrzebny?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 14:28
NASA ogłosiło, że niezwykle skomplikowana operacja rozłożenia osłon termicznych Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba (ang. James Webb Space Telescope, JWST) zakończyła się sukcesem. To jeden z wielu punków końcowego etapu tego blisko 15-letniego niezwykłego projektu naukowego, który pozwoli zajrzeć w najgłębsze zakątki kosmosu i dokładniej poznać historię wszechświata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest "potencjalnie niebezpieczna". Niedługo w pobliżu Ziemi przeleci wielka asteroida

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 06:07
W przyszłym tygodniu obok Ziemi przemknie duża, skalista asteroida. Ma długość 1 kilometra, a przez specjalistów została zakwalifikowana jako "potencjalnie niebezpieczna", z uwagi na swoje rozmiary oraz częste loty w pobliżu naszej planety - poinformował specjalistyczny portal "ScienceAlert".
rozwiń zwiń