X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tragiczna śmierć polskich taterników. Burmistrz Andrychowa ogłasza dwudniową żałobę

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 12:43
Taternicy, których ciała odnaleziono w niedzielę w rejonie Gerlacha na Słowacji, byli mieszkańcami gminy Andrychów. Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak ogłosił po śmierci turystów dwudniową żałobę. Będzie ona obowiązywała w czwartek i piątek.
Żałoba w Andrychowie po śmierci taterników, których ciała odnaleziono w rejonie Gerlacha na Słowacji
Żałoba w Andrychowie po śmierci taterników, których ciała odnaleziono w rejonie Gerlacha na SłowacjiFoto: Ondra Vacek/Shutterstock

- To ogromna tragedia. 13 i 14 stycznia będą w gminie Andrychów dniami żałoby. Flagi zostaną opuszczone do połowy masztu lub będą na nich umieszczone czarne wstęgi. Nie odbędą się niektóre imprezy i uroczystości, by te dni stały się czasem zadumy - powiedział Tomasz Żak.

Polacy wyszli w piątek rano na wyprawę, której celem był Gerlach. Ostatni kontakt telefoniczny został z nimi nawiązany pomiędzy godz. 10 a 11. Próba ponownego połączenia się z nimi w piątek wieczorem zakończyła się już fiaskiem.

Tragedia w Tatrach

Słowaccy ratownicy górscy, a także toprowcy z Zakopanego w sobotę i niedzielę prowadzili intensywne poszukiwania. Użyto m.in. śmigłowca, drona i lokalizatorów telefonów komórkowych. W niedzielę po południu Słowacy odnaleźli w rejonie Małego Gerlacha ciała trzech taterników.

Gerlach wznosi się na 2655 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem w Tatrach oraz w całych Karpatach. Leży w całości po słowackiej stronie Tatr. Szczyt dostępny jest jedynie dla uprawnionych taterników. 

Czytaj także:

ms

Czytaj także

Tragiczny finał wycieczki w góry. W Tatrach znaleziono ciało 41-latka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 20:54
Ciało taternika odnaleźli w niedzielę w Tatrach ratownicy górscy. Mężczyzna był poszukiwany całą noc przez polskich i słowackich ratowników - poinformowali ratownicy słowackiej Horskiej Zachrannej Służby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seria incydentów w Tatrach. Ratownicy apelują o rozwagę

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 10:09
Czwartkowy wieczór okazał się dla turystów w Tatrach pechowy, ponieważ doszło tam do serii pobłądzeń. Ratownicy górscy sprowadzali wędrowców, którzy zgubili szlaki z Doliny Pańszczycy, Przełęczy Szpiglasowej i z rejonu Suchych Czub. Ponadto, do groźnego zdarzenia doszło na granicznym Długim Upłazie, gdzie 29-letni Polak spadł na stronę słowacką.
rozwiń zwiń