X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister finansów podpisał rozporządzenie. Ma naprawić błąd w Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 23:18
Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy. Poprawia ono błąd, który znalazł się nowych przepisach podatkowych - tzw. Polskim Ładzie. Z jego powodu część osób w sposób nieuzasadniony otrzymało w styczniu obniżoną pensję.
Minister Finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie naprawiające błąd w Polskim Ładzie
Minister Finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie naprawiające błąd w Polskim ŁadzieFoto: Ministerstwo Finansów

Osoby, które z powodu błędu ucierpiały, dostaną jak najszybciej wyrównanie.

Naprawienie błędu w Polskim Ładzie

Chodzi o część nauczycieli czy funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy uzyskali niższe pensje netto na początku stycznia. Rozporządzeniem resort usprawnia proces wdrażania podatkowych zmian Polskiego Ładu tak, żeby w kolejnych miesiącach podatnicy nie mieli mniejszych pensji "na rękę" niż te wynikające z założeń programu.

Ponadto wprowadzone zostanie rozwiązanie, które spowoduje, że nauczyciele akademiccy, którzy mają inne zasady naliczania kosztów uzyskania przychodów, a zarabiający do 12 800 złotych brutto, również otrzymają zwrot nadpłaconych zaliczek. Przez to Polski Ład ma być dla nich neutralny lub korzystny również w ujęciu całorocznym.

Co zakłada Polski Ład?

Polski Ład ma przynieść też lepsze rozwiązania dla rencistów i emerytów. Z reformy ma skorzystać 90 procent z nich - ponad 8 milionów.

Resort finansów zapewnia, że zarabiający na umowie o pracę do 5 700 złotych brutto zyskają na Polskim Ładzie, a zarabiający od 5 701 do 12 800 nie stracą. Oznacza to, że reformy w ramach Polskiego Ładu mają być pozytywne lub neutralne dla 18 milionów Polaków.

Ministerstwo finansów rozszerza także kampanię informacyjną. Od poniedziałku zwiększona będzie liczba osób obsługująca infolinię w tej sprawie - 22 765 64 64. Ponadto od wtorku urzędy skarbowe będą czynne dłużej - od 8 do 19.

Czytaj również:

jmo

Czytaj także

"Historyczna obniżka podatków". Wiceminister finansów o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 08:05
- Aż 1/3 polskich podatników w ogóle przestanie płacić podatek dochodowy - zapowiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Sarnowski, wiceminister finansów, wymieniając rozwiązania, które wchodzą w życie 1 stycznia 2022 r. w ramach Polskiego Ładu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PIT-2 składa się raz". Ministerstwo Finansów wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 23:43
Jak poinformowało MF, oświadczenie PIT-2 upoważniające pracodawcę do pomniejszania zaliczek na PIT o kwotę zmniejszającą podatek zasadniczo składa się z chwilą rozpoczęcia zatrudnienia i obowiązuje ono do odwołania przez pracownika. Resort finansów dodał, że Polski Ład nie zmienia obowiązujących zasad.
rozwiń zwiń