X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Błędne naliczenie w Polskim Ładzie. Kiedy na konta poszkodowanych wpłynie wyrównanie?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 15:40
Premier Mateusz Morawiecki przeprosił Polaków za błąd w Polskim Ładzie, który spowodował, że część osób, otrzymujących wynagrodzenie na początku miesiąca, dostała mniejszą wypłatę. Rząd już zapowiedział, że w lutym na konta poszkodowanych przyjdzie wyrównanie, co ma umożliwić zapowiedziana korekta rozporządzenia Ministerstwa Finansów.
Premier Mateusz Morawiecki przeprosił Polaków za błąd w Polskim Ładzie
Premier Mateusz Morawiecki przeprosił Polaków za błąd w Polskim ŁadzieFoto: Vital Safo/Shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki po otrzymaniu informacji o usterce poprosił o pilne działania i korektę procedur, które mogły spowodować błędne naliczenie wynagrodzenia netto w związku z Polskim Ładem. Szef rządu w swoim cotygodniowym podcaście tłumaczył, że system pobrał zaliczkę za podatek według starego, ubiegłorocznego schematu, a powinien działać według zmienionego systemu.

- Ja doskonale rozumiem, że teraz, kiedy walczymy z inflacją, kiedy martwimy się o to, co przyniesie jutro, taki błąd był powodem ogromnego niepokoju i stresu w wielu domach. I za to wszystko przepraszam - powiedział. Szef rządu przyznał, że taki błąd nie powinien mieć miejsca, i zapewnił, że rząd robi wszystko, by już się nie wydarzył.

Błędne naliczenie w Polskim Ładzie

Wcześniej rzecznik rządu Piotr Mueller tłumaczył, że w przypadku wypłat na początku tego roku doszło do błędu interpretacyjnego, mogącego także wynikać z niejasnego sformułowania w rozporządzeniu. Dlatego Ministerstwo Finansów ma je zmienić, tak by poszkodowane osoby w przyszłym miesiącu otrzymały wyrównanie pensji.

W piątkowym podcaście premier powiedział także, że każdy, kto zarabia do 12 800 złotych brutto miesięcznie, zyska lub przynajmniej nie straci na Polskim Ładzie. Dodał, że około 90 proc. Polaków ma zarobki poniżej tej kwoty i to do nich w pierwszej kolejności skierowane są ostatnie zmiany.

Posłuchaj
00:30 11489538_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o Polskim Ładzie (IAR) 

Czytaj także: 

ng

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: puste obietnice poprzedników zmieniliśmy w twardą walutę zrealizowanych zobowiązań

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 10:29
- Pieniądze bez pokrycia, czyli puste obietnice poprzedników, zamieniliśmy w twardą walutę zrealizowanych wobec Polaków zobowiązań. Taki charakter ma od samego początku Polski Ład - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: trzeba być wiernym polskiej wsi i polskiemu rolnictwu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 14:28
- Jeżeli ktoś nie ma szacunku dla polskiej wsi, to nie ma szacunku dla polskiej Konstytucji i suwerenności - powiedział podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości poświęconej rolnictwu premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń