X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MEiN zdziwiony reakcjami na projekt noweli ustawy oświatowej. "Trafiliśmy w samą dziesiątkę problemu"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 20:40
- Tak dużej burzy związanej z projektem noweli ustawy oświatowej nie spodziewałem się. Prosty przepis, który nakazuje każdej organizacji pozarządowej przedstawienie treści zajęć, jakie będą przekazywane uczniom, spowodował tak ogromne emocje - powiedział w rozmowie z wPolityce.pl szef MEiN Przemysław Czarnek.
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek Foto: PAP/Darek Delmanowicz

We wtorek odbyło się posiedzenie połączonych sejmowych Komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Obrony Narodowej, na którym przeprowadzono pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, zmierzającej do wzmocnienia roli kuratorów oświaty. Trwało wiele godzin i było burzliwe.

"Trafiliśmy w samą dziesiątkę"

Szef MEiN zapytany przez wPolityce.pl o to, czy spodziewał się burzy po stronie opozycji w związku z nowelizacją ustawy oświatowej, stwierdził, że aż tak - nie.

- Ale to tylko świadczy o tym, że trafiliśmy w samą dziesiątkę problemu, który istnieje, a nazywa się rewolucją kulturową i seksualną. Przedstawiciele części opozycji, tego świata neomarksistowskiego, lewackiego byli przekonani, że ten pochód przez instytucje, który im się w wielu miejscach udał, będzie miał również prostą ścieżkę w szkołach. Tymczasem prosty przepis, który nakazuje każdej organizacji pozarządowej przedstawienie treści zajęć, informacji, które będą przekazywane uczniom, spowodował tak ogromne emocje. To tylko świadczy o tym, że naprawdę dzieciom i młodzieży w Polsce groziło ogromne niebezpieczeństwo ideologizacji i niestety również demoralizacji - ocenił Czarnek.

Według ministra edukacji opozycja pod hasłem "wolność" chce zniewalać szkoły. - Tak jak pod hasłem "tolerancja" jest absolutnie nietolerancyjna wobec przedstawicieli świata konserwatywnego. Tak jak pod hasłem "antydyskryminacja" jest dyskryminująca w stosunku do na przykład chrześcijan w Polsce. To są stałe praktyki. Słowa nic nie znaczą. One są kłamliwie używane - powiedział Czarnek.

Czytaj także:

jbt

Czytaj także

Nowe uprawnienia dla kuratorów. Przemysław Czarnek wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2021 09:55
- Po wyjściu w życie tej ustawy [...] kurator będzie musiał otrzymywać od dyrektora szkoły treść, jaką organizacja pozarządowa, każda, będzie chciała przekazywać w szkole dzieciom - powiedział na antenie TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Szef MEiN dodał, że projekt nowelizacji zakała, że kurator będzie mógł na wniosek rodziców sprzeciwić się wejściu do szkoły organizacji pozarządowej, która będzie na przykład chciała demoralizować dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek: nie chcemy, żeby ktokolwiek na siłę wprowadzał do szkoły demoralizujące treści

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 21:16
- Dlatego kurator będzie miał narzędzie do realnego oddziaływania na to, co się dzieje w szkole - powiedział we wtorek w Telewizji Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń