X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Program "Poznaj Polskę" także dla dzieci spoza granic kraju. Szef MEiN zdradził więcej szczegółów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 19:11
Programem "Poznaj Polskę" objęte będą dzieci na całym świecie, uczęszczające do szkół polskich prowadzonych przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, a także wszystkie polskie dzieci mieszkające na Litwie, Białorusi i Ukrainie - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.
Programem Poznaj Polskę objęte będą także polskie dzieci poza granicami kraju - przekazał szef MEiN Przemysław Czarnek
Programem "Poznaj Polskę" objęte będą także polskie dzieci poza granicami kraju - przekazał szef MEiN Przemysław CzarnekFoto: PAP/Rafał Guz

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek powołał w środę na stanowisko pełnomocnika do spraw realizacji programu "Poznaj Polskę" poza granicami kraju Piotra Semeniuka.

"Poznaj Polskę" to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury oraz instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Wsparcie w ramach programu może być przeznaczone na pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia i ubezpieczenia uczestników wyjazdu.

Szkoły polskie na świecie

Szef MEiN Przemysław Czarnek przekazał, że Piotr Semeniuk jest wicedyrektorem Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG) i przez wiele lat pełnił funkcję wicekonsula generalnego w Chicago w USA.

- Jako wicekonsul generalny w Chicago zajmował się również szkołami prowadzonymi przez ORPEG, a ponieważ chcemy program "Poznaj Polskę" rozszerzyć na szkoły prowadzone poza granicami naszego kraju dla polskich dzieci, więc zadaniem pana Piotra Semeniuka będzie zgranie tego wszystkiego, żeby można za kilka tygodni ruszyć z tym programem - powiedział Czarnek zapytany o to, jakie będzie zadanie pełnomocnika.

Na całym świecie ORPEG jest organem prowadzącym szkoły dla dzieci polskich. Do tych wszystkich szkół kierujemy program "Poznaj Polskę", natomiast na Litwie, Białorusi, Ukrainie programem objęte będą wszystkie polskie dzieci, nie tylko te chodzące do szkół polskich prowadzonych przez ORPEG - sprecyzował szef MEiN.

Duże zainteresowanie programem

W grudniu szef MEiN Przemysław Czarnek poinformował, że z programu skorzystało w Polsce 200 tys. dzieci i młodzieży. Pierwszy nabór wniosków ruszył we wrześniu ub. r. W związku z dużym zainteresowaniem, w miarę zwiększania puli środków w programie, MEiN jeszcze dwukrotnie wznawiał nabór wniosków.

Wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski poinformował w październiku, że w 2022 r. przewidywane jest co najmniej 100 mln zł na program "Poznaj Polskę" i taka kwota jest przewidziana w projekcie budżetu na ten rok.

Zobacz także:

Zobacz także: wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski w "Sygnałach dnia"

kp

Czytaj także

Czarnek: nie chcemy, żeby ktokolwiek na siłę wprowadzał do szkoły demoralizujące treści

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 21:16
- Dlatego kurator będzie miał narzędzie do realnego oddziaływania na to, co się dzieje w szkole - powiedział we wtorek w Telewizji Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt nowelizacji dot. kuratorów oświaty. Sejmowe komisje przegłosowały poprawki

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 01:04
Połączone sejmowe komisje: edukacji i nauki oraz obrony narodowej po blisko dziewięciu godzinach obrad przyjęły w pierwszym czytaniu nowelizację prawa oświatowego. Zakłada ona między innymi zwiększenie roli kuratorów. Do nowego prawa wprowadzono kilka poprawek, które zgłosili posłowie PiS.
rozwiń zwiń