X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wzmocnienie roli kuratorów. Wniosek opozycji odrzucony

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 21:52
Sejmowe komisje nie przyjęły wniosku opozycji o odrzucenie rządowego projektu nowelizacji ustawy, której celem jest wzmocnienie roli kuratorów oświaty.
Sejmowe komisje odrzuciły wnioski opozycji w sprawie projektu noweli dotyczącej kuratorów
Sejmowe komisje odrzuciły wnioski opozycji w sprawie projektu noweli dotyczącej kuratorówFoto: Twitter.com/@KancelariaSejmu

Połączone sejmowe komisje: edukacji, nauki i młodzieży oraz obrony narodowej odrzuciły wnioski opozycji zgłoszone podczas pierwszego czytania rządowego projektu nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, zmierzającej do wzmocnienia roli kuratorów oświaty.

Opozycja wnioskowała m.in. o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu i o wysłuchanie publiczne projektu.

Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu zgłoszony został przez Lewicę. Za jego przyjęciem głosowało 36 posłów, 38 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Komisje wniosek odrzuciły. Autorka wniosku Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) zgłosiła go więc jako wniosek mniejszości.

Wniosek KO odrzucony

Wniosek o wysłuchanie publiczne w sprawie projektu zgłosił klub KO. Za jego przyjęciem głosowało 37 posłów, 39 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wniosek został odrzucony.

Komisje odrzuciły też drugi wniosek KO o skierowanie projektu do prac w podkomisji. Za jego przyjęciem było 35 posłów, 40 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Czytaj także:

es

Czytaj także

PiS z największym poparciem, jedna partia poza Sejmem. Sprawdź nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 16:51
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie listopada PiS mogłoby liczyć na 29 proc. głosów zadeklarowanych uczestników wyborów, KO na 18 proc., Polska 2050 na 12 proc., Konfederacja na 6 proc., a Lewica na 5 proc. poparcia - wynika z sondażu CBOS.
rozwiń zwiń