X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uszkodzenie fasady kościoła św. Krzyża. Nie będzie aresztu dla drugiego z podejrzanych

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 14:27
Sąd nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie drugiego z podejrzanych o uszkodzenie w noc wigilijną fasady kościoła św. Krzyża. - W sprawie zostanie złożone zażalenie - przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.
Straty przekraczają 100 000 zł
Straty przekraczają 100 000 złFoto: twitter.com/Robert Bąkiewicz

Do zatrzymania drugiego z podejrzanych o uszkodzenie w noc wigilijną fasady kościoła św. Krzyża poprzez naniesienie czerwoną farbą napisów doszło w niedzielę. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut uszkodzenia zabytku, po czym prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

We wtorek odbyło się posiedzenie, podczas którego sąd nie zastosował wobec podejrzanego środków zapobiegawczych. - Prokuratura nie zgadza się z decyzją sądu. W sprawie zostanie złożone zażalenie - zapowiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

- W ocenie prokuratury jedynie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania w prawidłowy sposób zabezpieczy tok prowadzonego śledztwa - dodała.

W ostatni dzień minionego roku do sprawy został zatrzymany pierwszy z podejrzanych, który również usłyszał zarzut uszkodzenia zabytku. Wobec niego sąd podzielił argumentację przedstawioną przez prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Straty na 100 000 zł 

Jak wcześniej informował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, że nad sprawą od początku pracowali policjanci pionu kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

- Zabezpieczono nagrania z monitoringu. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku straty przekraczają 100 000 zł - dodał.

Czytaj także:

jbt

Czytaj także

Zniszczenie elewacji kościoła Świętego Krzyża. Gawin: sprawcy powinni pokryć koszty naprawy

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 10:19
"Barbarzyńcy, który wymazali elewację kościoła Św. Krzyża powinni sami pokryć koszt prac naprawczych i popracować w ramach zadośćuczynienia" - napisała na Twitterze wiceminister kultury, Generalny Konserwator Zabytków Magdalena Gawin. "Będą mieli techno na własnym rachunku bankowym" - napisała, nawiązując do jednego z napisów, jaki wandale namalowali na fasadzie.
rozwiń zwiń