X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Otwarcie kolejnego odcinka A1. Premier: chcemy, aby drogi budowały perspektywy gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 15:16
- Oddajemy przed czasem pierwszy w Polsce odcinek autostrady z trzema pasami ruchu w każdą stronę - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w kończącym się roku dopuszczono do użytku ponad 440 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad.
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w oficjalnym przekazaniu do użytku nowych odcinków autostrady A1
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w oficjalnym przekazaniu do użytku nowych odcinków autostrady A1Foto: Twitter.com/@PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki w Słostowicach koło Radomska (woj. łódzkie) powiedział, że budowa A1 to "najtrudniejsza budowa w Polsce". - Mamy przyjemność otworzyć wcześniej, niż zaplanowano, dla ruchu, spory kawałek autostrady - ponad 50 km. To jednocześnie najtrudniejsza w budowie autostrada w Polsce, ponieważ odbywa się przy bieżącym ruchu. Jednocześnie to autostrada, na którą z dawna oczekiwaliśmy, ponieważ będzie łączyła północ z południem - i już za kilka miesięcy - cały 600-kilometrowy odcinek będzie gotowy - wskazał. Jak dodał, jej zadaniem będzie rozładowanie natężenia ruchu w całej centralnej Polsce.

Szef rządu przekazał także, że rok 2021 stanie się jednym z rekordowych, jeśli chodzi o długość oddanych do użytku autostrad i dróg ekspresowych - będzie ich w sumie 440 km. Jak dodał, polepszy to bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także poprawi stan środowiska naturalnego.

Chcemy, aby te drogi budowały w przyszłości perspektywy gospodarcze. Dzięki nim będziemy mogli zwiększyć potencjał na poziomie regionów, to są bardzo dobre wiadomości - ocenił.

Zobacz także:

Budowa dróg w Polsce

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że mimo pandemii i światowego kryzysu gospodarczego, "pełną parą" idzie również budowa dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych, które są dopełnieniem "kręgosłupa komunikacyjnego" Polski.

Wskazał również, że 2021 roku zdarzyło się w Polsce mniej wypadków drogowych, niż w roku poprzednim i zaapelował do kierowców o bezpieczną jazdę. - Zbliża się koniec roku i w bardzo bezpieczny sposób postarajmy się dotrzeć do wszystkich miejsc, które każdy z nas może mieć w swoich planach. Niech ten przełom, który obserwujemy, będzie dobrym zwiastunem na kolejne lata, gdzie Polska nie będzie już w tym niechlubnym ogonie państw europejskich, które mają wysoką śmiertelność na drogach - podkreślił premier.

- Jedźmy coraz spokojniej, coraz bezpieczniej. Niech to przyświeca nam przede wszystkim. Niech odpowiedzialna, bezpieczna jazda będzie wyznacznikiem zmiany kultury jazdy Polaków w 2022 r. i w kolejnych latach - dodał Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj
00:14 11478054_1.mp3 Premier o budowie nowych dróg w Polsce (IAR) 

ng

Czytaj także

"To ogromna szansa i nowe miejsca pracy". Premier Mateusz Morawiecki zapowiada inwestycje drogowe

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 15:39
Rządowe dofinansowanie w wysokości 2,4 miliarda złotych dla 51 obwodnic dziś zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Będzie to projekt realizowany w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na ponad 4,5 miliarda złotych.
rozwiń zwiń