X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Omikron spowoduje zaostrzenie restrykcji? Minister zdrowia o możliwych decyzjach rządu

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 13:35
Minister zdrowia Adam Niedzielski był pytany o możliwość wprowadzenia nowych restrykcji ze względu na wariant omikron. Szef resortu podkreślił, że rząd już miesiąc temu zareagował na pojawienie się nowego wariantu koronawirusa, wprowadzając alertowy pakiet obostrzeń. Niedzielski poinformował, że przy obecnym trendzie spadkowym rząd nie przewiduje "żadnych drastycznych decyzji".
Minister zdrowia poinformował, że obecnie rząd nie planuje zaostrzenia przepisów sanitarnych
Minister zdrowia poinformował, że obecnie rząd nie planuje zaostrzenia przepisów sanitarnychFoto: Shutterstock/Simon Kadula

Minister Niedzielski zaznaczył na konferencji prasowej, że jeszcze przed świętami zdecydowano o obowiązkowym szczepieniu medyków, które będzie egzekwowane od 1 marca przyszłego roku. Dodał, że prowadzone są rozmowy na temat wprowadzenia takiego obowiązku dla służb mundurowych oraz nauczycieli.

Czekają nas większe restrykcje?

Minister zdrowia, pytany o ewentualne zaostrzanie obostrzeń, odparł, że tego typu decyzje zależą zawsze od stanu epidemicznego. - Jeżeli będziemy obserwowali w najbliższym czasie kontynuację tego spadkowego trendu i będziemy widzieli, że na poziomie szpitalnictwa też jest odzwierciedlenie tych spadków: że mamy wyraźny spadek obciążenia infrastruktury szpitalnej pacjentami, to wtedy oczywiście żadnych drastycznych decyzji nie będziemy podejmowali - stwierdził.

Zaznaczył jednocześnie, że w przypadku innego scenariusza, jeśli omikron zacznie się rozprzestrzeniać, takie decyzje mogą być rozważane.

Wysoka liczba zgonów

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby stwierdzono w Polsce 14 tysięcy 325 zakażeń koronawirusem. Od wczoraj zmarło 709 zakażonych osób. Z powodu COVID-19 zmarło 200 osób, natomiast 509 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Od 15 grudnia obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, w tym m.in. nowe limity osób w miejscach publicznych. W transporcie zbiorowym jest to 75 proc. obłożenia, natomiast w restauracjach, barach i hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych limit został obniżony do 30 proc. Zwiększenie limitu jest możliwe tylko dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19.

Posłuchaj
00:27 11477824_2.mp3 Minister zdrowia Adam Niedzielski o możliwości wprowadzenia nowych obostrzeń (IAR)

Czytaj także:

Zobacz również: Urszula Pasławska w "Sygnałach dnia"

kp

Czytaj także

"Wirus nie weźmie urlopu na sylwestra". Tomasz Latos o zaleceniach epidemiologicznych

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 13:15
Przed nami drugi sylwester w czasie pandemii COVID-19. W tym roku obostrzenia będą nieco luźniejsze, niż gdy żegnaliśmy 2020 rok, a witaliśmy 2021. -  Jeżeli ktoś już zdecydował się, że pójdzie na bal sylwestrowy, to na tyle, na ile jest to oczywiście możliwe, niech stara się przestrzegać zaleceń sanitarno-epidemiologicznych - zaapelował w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sutkowski ostrzega: w kolejnej fali może być gorzej, pod koniec stycznia odnotujemy wyższe wartości zachorowań

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 21:10
- Omikron dotrze głównie do osób niezaszczepionych, dlatego powtarzam, by zaszczepić się trzecią dawką - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes warszawskich lekarzy rodzinnych.
rozwiń zwiń