X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ustawa dot. weryfikacji szczepień pracowników. Fogiel o tym, jak zagłosują posłowie PiS

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 09:52
- Myślę, że w klubie PiS większość zagłosuje "za" - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, pytany o głosowanie ws. ustawy, która ma wyposażyć pracodawców w instrument weryfikacji statusu zdrowotnego pracowników. Chodzi m.in. o informację ws. szczepienia przeciwko COVID-19. - Jest w klubie kilka-kilkanaście osób, które się wahają, przekonujemy - dodał.
Liczę, że większość będzie osiągnięta. Waha się kilka-kilkanaście osób - powiedział Radosław Fogiel o głosowaniu ws. weryfikacji szczepień pracowników
Liczę, że większość będzie osiągnięta. Waha się kilka-kilkanaście osób - powiedział Radosław Fogiel o głosowaniu ws. weryfikacji szczepień pracownikówFoto: PAP/Rafał Guz

Pierwsze czytanie projektu, który zakłada m.in. możliwość żądania przez pracodawcę okazania informacji o ważnym negatywnym wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 lub wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19, odbyło się w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia. Komisja opowiedziała się za tym, aby w tej sprawie 5 stycznia odbyło się wysłuchanie publiczne.

Sejmowa większość za ustawą?

O to, czy PiS jest "dogadany z opozycją" co do ustawy, Radosław Fogiel pytany był w radiu RMF FM.

Liczę, że większość będzie osiągnięta, patrząc na deklaracje różnych stron sceny politycznej - powiedział. Pytany, czy będzie większość w klubie PiS, Fogiel odparł: "myślę, że w klubie PiS większość za tym zagłosuje". Na pytanie, jak liczna będzie grupa, która nie będzie chciała tej ustawy, wicerzecznik PiS stwierdził, że ciężko mu ocenić. - Jest kilka-kilkanaście osób, które się wahają. Przekonujemy - powiedział.

- O ile rozumiałbym - chociaż ich nie podzielam - pewne wahania dotyczące właśnie pokazywania certyfikatów, że są to dane medyczne, to tutaj nikt od nikogo pokazywania certyfikatu nie wymaga. Po prostu pracodawca będzie mógł zarządzić testowanie każdego, jak leci, niezależnie od tego, czy jest zaszczepiony, czy niezaszczepiony. Jeśli ktoś będzie chciał dobrowolnie okazać certyfikat - jego sprawa - dodał.

Projekt przewiduje też możliwość delegowania poza stałe miejsce pracy lub do innego rodzaju pracy. W przepisach założono także możliwość nałożenia przez kierownika podmiotu wykonującego działalność leczniczą obowiązku zaszczepienia się przeciwko COVID-19 na pracowników lub osoby pozostające w stosunku cywilnoprawnym, jeżeli nie ma przeciwskazań do szczepienia się w zakresie ich stanu zdrowia.

Zobacz także: Katarzyna Lubnauer w "Salonie politycznym Trójki"

kp

Czytaj także

Leki skuteczne w walce z COVID-19. Tysiące dawek dotarło do Polski

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 16:42
Do Polski dotarło 42 tys. dawek remdesiviru, dostarczono też tocilizumab i molnupiravir. - Leki wspomagające leczenie COVID-19 trafiają do nas na bieżąco, choć nie w takiej ilości, jak byśmy chcieli - powiedział rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy ruszyli szczepić dzieci. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące ochrony przed COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 07:46
W Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVD-19 jest ponad 20,7 mln osób, dawkę przypominającą przyjęło ponad 5,1 mln. Od czwartku można szczepić dzieci w wieku od 5 do 11 lat.
rozwiń zwiń