X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afera korupcyjna w Warszawie. Były burmistrz stanie przed sądem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 10:48
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że do Sądu Rejonowego w Pruszkowie trafił akt oskarżenia przeciw byłemu burmistrzowi stołecznej dzielnicy Włochy - Arturowi W. oraz przedsiębiorcy - Sabriemu B. 
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi stołecznej dzielnicy Włochy oraz przedsiębiorcy Sabriemu B.
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi stołecznej dzielnicy Włochy oraz przedsiębiorcy Sabriemu B. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Były burmistrz warszawskich Włoch odpowie przed sądem za przyjęcie 200 tys. złotych łapówki, a przedsiębiorca o wręczenie jej. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazała, że akt oskarżenia przeciwko Arturowi W. oraz Sabriemu B. został skierowany 29 listopada do Sądu Rejonowego w Pruszkowie.

- Artur W. oskarżony został o to, że przyjął korzyść majątkową w postaci 200 tys. złotych w związku z pełnieniem funkcji burmistrza. Drugiemu oskarżonemu - Sabriemu B. zarzucono natomiast wręczenie wskazanej korzyści - tłumaczyła prokurator. Według ustaleń śledczych do przekazania łapówki doszło pod koniec października 2019 roku w Raszynie. Artur W. na spotkanie miał przyjechać skodą, a Sabri B. mercedesem. Obaj mężczyźni mieli wyjść z samochodów, a następnie W. otworzył tylne drzwi w swoim samochodzie. Wtedy B. miał wrzucić torbę z 200 tys. złotych w gotówce. Po spotkaniu Artur W. - według śledczych - miał pojechać na inną posesję, gdzie chciał schować pieniądze.

Podejrzenie korupcji. Decyzje ws. aresztu b. burmistrza stołecznej dzielnicy

- Korzyść została wręczona dla zapewnienia przychylności burmistrza w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy, a dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie" - podkreśliła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W trakcie śledztwa obaj podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Za zarzucane im w akcie oskarżenia czyny grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Obaj podejrzani po zatrzymaniu zostali aresztowani na trzy miesiące. Areszt był kilkakrotnie przedłużany. W lipcu 2020 roku Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Sabri B. może opuścić areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 2 mln zł. Z kolei w pod koniec września 2020 roku areszt opuścił były burmistrz dzielnicy Włochy Artur W.


Posłuchaj
00:25 11444792_1.mp3 Aleksandra Skrzyniarz: do przekazania łapówki doszło 28 października 2019 w Raszynie (IAR)

 

Czytaj więcej:

nj

Czytaj także

Kolejny uczestnik antysemickiego marszu w Kaliszu zatrzymany. 55-latek usłyszał dwa zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 00:08
Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler, policja zatrzymała i doprowadziła do prokuratury rejonowej czwartą osobę, która uczestniczyła w antysemickim marszu w Kaliszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reprywatyzacja w Warszawie. Sąd oddalił skargi w trzech sprawach

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 19:17
Komisja ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich poinformowała, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wydanym dziś wyroku oddalił skargi na jej decyzje w trzech sprawach dotyczących nieruchomości przy ulicy Borzymowskiej i Wałbrzyskiej róg Studenckiej 24.
rozwiń zwiń