X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Reprywatyzacja w Warszawie. Sąd oddalił skargi w trzech sprawach

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 19:17
Komisja ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich poinformowała, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wydanym dziś wyroku oddalił skargi na jej decyzje w trzech sprawach dotyczących nieruchomości przy ulicy Borzymowskiej i Wałbrzyskiej róg Studenckiej 24.
Wojewódzki Sąd Administracyjny
Wojewódzki Sąd AdministracyjnyFoto: Wlodzimierz Wasyluk / Forum

Komisja podkreśla, że oznacza to, iż sąd nie zakwestionował dokonanych przez nią rozstrzygnięć. W komunikacie przypomina, że w sprawie ulicy Borzymowskiej w toku postępowania dostrzegła kilka naruszeń, do których doszło przy zwrocie tej nieruchomości.

Reprywatyzacja w Warszawie. Decyzje sądu

Zarzuca między innymi, że prezydent Warszawy zaniechał wyjaśnienia wszystkich występujących wątpliwości co do podmiotu uprawnionego do wniesienia wniosku o ustalenie i wypłatę odszkodowania, w postępowaniu nie zostały również wyjaśnione okoliczności nabycia nieruchomości oraz pośrednictwa w nim funkcjonariusza III Rzeszy Niemieckiej. Zarzuca też, że prezydent nie zbadał, czy doszło do pozbawienia poprzedniego właściciela bądź jego następców prawnych faktycznej możliwości władania działką po dniu 5 kwietnia 1958 roku.

Wątpliwość Komisji budzą także ustalenia Prezydenta m.st. Warszawy co do przesłanki "planistycznej", a w szczególności rozbieżności pomiędzy dawnym a aktualnym przebiegiem działek przy ulicy Borzymowskiej. "W oparciu o tak niepełny i niezupełny stan faktyczny, Prezydent m.st. Warszawy wydal decyzję o przyznaniu odszkodowania za część nieruchomości przy ulicy Borzymowskiej na rzecz Marzeny K.. w wysokości 1 355 442,74 złotych" - napisano w komunikacie.

Komisja przypomina, że uchyliła decyzję prezydenta Warszawy i przekazała ją mu do ponownego rozpatrzenia. Wskazuje też, że łączna wysokość odszkodowania przyznanego przez prezydenta za te nieruchomości to kwota ponad 35,5 miliona złotych wypłacona na rzecz osób powiązanych z Robertem N. Komisja podkreśla, że "w ustnych motywach Sąd przychylił się do części wniosków skarżących, jednak stwierdził, że decyzja Komisji odpowiada prawu".

Kolejne sprawy 

WSA w Warszawie oddalił także skargi Miasta Stołecznego Warszawy w dwóch sprawach dotyczących wypłaty odszkodowania za nieruchomość przy ulicy Wałbrzyskiej róg Studenckiej 24.

Komisja przypomina, że w toku prowadzonego postępowania dostrzegła, że obie decyzje odszkodowawcze zostały skierowane do osoby niebędącej stroną. Podkreśla, że w świetle materiału dowodowego znajdującego się w aktach miejskich dawnym właścicielom hipotecznym nie przysługiwało prawo do uzyskania odszkodowania, gdyż wcześniej przelali prawa i roszczenia wynikające z dekretu Bieruta na rzecz osoby trzeciej. Tymczasem organ wydając decyzję, nie uwzględnił tego, a beneficjentami decyzji uczynił właśnie dawnych właścicieli hipotecznych.

Czytaj także:

Czytaj także:
pap komisja weryfikacyjna 1200.jpg
Komisja Weryfikacyjna wydała decyzję ws. dwóch warszawskich nieruchomości

jbt

Czytaj także

Reprywatyzacja w Warszawie. Zarzuty oszustwa i prania brudnych pieniędzy dla Antoniego F.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 09:33
Do warszawskiego sądu okręgowego skierowano akt oskarżenia przeciwko Antoniemu F., któremu śledczy zarzucili oszustwo i pranie brudnych pieniędzy w związku z reprywatyzacją stołecznych nieruchomości - przekazała w poniedziałek prokuratura. To ósmy akt oskarżenia ws. tzw. dzikiej reprywatyzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Decyzja Komisji Weryfikacyjnej ws. Zielnej 32 utrzymana. Jest wyrok sądu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 19:06
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy decyzję Komisji Weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ulicy Zielnej 32 z czerwca ubiegłego roku. Wówczas nakazała ona zwrot nienależnego świadczenia w wysokości ponad 7 milionów 600 tysięcy złotych na rzecz stołecznego ratusza.
rozwiń zwiń