X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co o szczepieniach przeciw COVID-19 sądzą Polacy? Zobacz najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 10:00
Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl przeprowadziła badanie na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. Jak czytamy na stronie portalu, "jest to sprawa, która bardzo mocno angażuje Polaków".
58 proc. badanych uważa, że osoby zaszczepione o wiele łagodniej przechodzą zakażenie COVID-19
58 proc. badanych uważa, że osoby zaszczepione o wiele łagodniej przechodzą zakażenie COVID-19Foto: Łukasz Dejnarowicz/FORUM

Respondenci odpowiadali na pytanie, jak często - np. wśród rodziny, przyjaciół albo w pracy - rozmawia się o skuteczności i sensowności szczepień.

Z sondażu Social Changes wynika, że 46 proc. badanych odpowiedziało, że "co najmniej raz w tygodniu lub częściej", 23 proc. odpowiedziało, że częstotliwość takich rozmów to "2-3 razy w miesiącu". 16 proc. rozmawia o szczepieniach "raz w miesiącu lub rzadziej". Natomiast 15 proc. badanych twierdzi, że w ich otoczeniu w ogóle nie rozmawia się o szczepieniach.

Czy osoby zaszczepione łagodnie przechodzą zakażenie COVID-19?

Kolejne pytanie w sondażu dla wPolityce.pl brzmiało: "czy zgadza się Pani/Pan z opinią, że osoby zaszczepione o wiele łagodniej przechodzą zakażenie COVID-19 i dużo rzadziej trafiają w ciężkim stanie do szpitala, jeśli dojdzie u nich do zakażenia"?

Jak podaje portal, z powyższym stwierdzeniem zgodziło się 58 proc. badanych; przeciwnego zdania było 24 proc. respondentów. 18 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1054 osób w dniach od 26 do 29 listopada 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: prof. Andrzej Horban o pandemii COVID-19

bf

Czytaj także

Zawody pod "specjalnym nadzorem". Minister zdrowia wskazał, kogo może dotyczyć obowiązek szczepień

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 10:03
- Są pewne grupy, które powinny podlegać obowiązkowi szczepień – powiedział  minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaznaczył, że taki obowiązek mógłby objąć medyków, nauczycieli i służby mundurowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy rozpoczną się szczepienia dla dzieci? Wiceszef MZ podał datę

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 12:09
- Od 16 grudnia resort zdrowia chce rozpocząć akcje szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat - poinformował w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że 1,1 mln szczepionek przeznaczonych dla tej grupy dotrze do Polski 13 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Karczewski: ludzie zachowują się, jakby koronawirusa nie było

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 15:00
Stanisław Karczewski w Programie 1 Polskiego Radia podkreślił, że koronawirus nadal stanowi zagrożenie. Senator PiS i lekarz z zawodu zaznaczył jednak, że część społeczeństwa świadomie bagatelizuje ten problem, nie dostosowując się do obostrzeń. - My powinniśmy się również nauczyć żyć z wirusem - stwierdził polityk.
rozwiń zwiń