X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polacy "murem za polskim mundurem". Straż Graniczna i wojsko z ogromnym poparciem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 07:13
Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" przeprowadził sondaż, z którego wynika, że aż 84 proc. badanych dobrze ocenia pracę żołnierzy, policjantów i strażników granicznych na granicy polsko-białoruskiej.
Zdecydowana większość Polaków dobrze ocenia pracę polskich mundurowych na granicy z Białorusią
Zdecydowana większość Polaków dobrze ocenia pracę polskich mundurowych na granicy z BiałorusiąFoto: DWOT

Jak pisze "Super Express", na granicę polsko-białoruską zwrócone są oczy wszystkich. - Polscy mundurowi strzegą granicy dniem i nocą, co doceniają ich rodacy - czytamy w "SE".

Polacy oceniają służby

Na pytanie, jak oceniasz wykonywanie zadań przez żołnierzy, policjantów i strażników na granicy polsko-białoruskiej, 84 proc. badanych odpowiedziało, że "dobrze", a 16 proc. oceniło ją "źle".

- Polacy stoją murem za funkcjonariuszami. Olbrzymia większość Polaków jest całym sercem za działaniami polskich służb mundurowych - napisano w "SE". 

Skuteczna ochrona granicy

Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej generał brygady Andrzej Jakubaszek powiedział, że polska granica jest chroniona skutecznie i z poszanowaniem praw i wolności osób, które ją nielegalnie przekraczają.

Podkreślił na konferencji prasowej, że Straż Graniczna od 5 miesięcy skutecznie stara się sprostać presji migracyjnej, dzięki czemu odnotowano pewną stabilizację na granicy z Białorusią. - W sposób w zasadzie doraźny stworzyliśmy cały system organizacyjny, logistyczny, finansowy i kadrowy, który pozwolił nam na zorganizowanie szybkiego i sprawnego współdziałania. Straż Graniczna, która była odpowiedzialna za ten odcinek granicy, została skutecznie wsparta olbrzymimi siłami Wojska Polskiego i Policji. To zostało zrobione w sposób szybki, sprawny i tak skuteczny, że odnotowaliśmy pewną stabilizację - mówił Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

***

Sondaż, na zlecenie "Super Expressu", przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w dniach 22–23.11.2021 na próbie 1016 dorosłych Polaków.

Czytaj również:

dz

Czytaj także

Uszczelnianie granicy przynosi rezultaty. Niemcy informują o zmniejszeniu napływu migrantów

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 13:49
W listopadzie niemiecka policja odnotowała znaczny spadek liczby nielegalnych imigrantów przybywających do kraju trasą przez Białoruś i Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja Janiny Ochojskiej ws. trójki migrantów. Straż Graniczna ujawnia nowe informacje

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 14:40
Europoseł Janina Ochojska w towarzystwie mediów pojawiła w pobliżu polsko-białoruskiej granicy, gdzie domagała się przewiezienia do ośrodka trójki Syryjczyków. - Z naszych informacji wynika, że Syryjczycy byli zakwaterowanych na terytorium Polski zanim Straż Graniczna została powiadomiona o nielegalnym przekroczeniu granicy - powiedziała rzecznik SG por. Anna Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska przyjęła kolejnych białoruskich opozycjonistów. "Byli prześladowani"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 17:50
- 86 białoruskich opozycjonistów, którzy byli prześladowani w swoim kraju wjechało w czwartek na terytorium Polski - podała por. Anna Michalska, rzecznik prasowa Straży Granicznej. Do tej pory Polska udzieliła pomocy 21 tys. obywatelom Białorusi.
rozwiń zwiń