X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Machnik: pierwszy kwartał 2022 roku będzie przełomowy dla tej kadencji władzy

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 09:28
- To, co się dzieje, jest rozpisane na akty, na role i prędzej czy później Tusk czy PO muszą przedstawić rozwiązania programowe - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog. Ocenił też, że w pierwszym kwartale 2022 roku "dojdzie do przesilenia w polskiej polityce". 

Sejm rozpoczął w czwartek pracę nad rządowym pakietem antyinflacyjnym. Posłowie opowiedzieli się za skierowaniem do komisji finansów publicznych projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. - Po Nowym Roku przewiduję przesilenie w polskiej polityce - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog. 

- Nastroje społeczne po świętach, po zakupach i po rachunkach za prąd odbiją się na tym, w jaki sposób partie polityczne będą funkcjonować. Pierwszy kwartał będzie przełomowy dla tej kadencji - dodał gość "Tematu dnia". 

"Pierwszy etap wymiany kadr się zakończył"

Pytany o sytuację po stronie opozycji rozmówca Polskiego Radia 24 stwierdził, że "pierwszy etap wymiany kadr i doboru zespołu przez Donalda Tuska się zakończył". - W momencie, kiedy strategia walki komunikacyjnej i emocjonalnej z PiS i personalnie z Jarosławem Kaczyńskim jest dla przewodniczącego PO ważniejsza, pojawia się pytanie - jaki jest w tym cel? Ja osobiście jestem nieco zawiedziony, że nie mamy do czynienia z prezentacją ujęcia programowego, wizerunku, wizji, w którą stronę pójdziemy - argumentował politolog. 

- Zaskoczeniem jest forma powrotu Donalda Tuska do polityki. To, co się dzieje, jest rozpisane na akty, na role i prędzej czy później Tusk czy PO muszą przedstawić rozwiązania programowe. Możemy krytykować rządzących za inflację, za sytuację itp., ale na tym nie może się zakończyc - mówił dr Bartłomiej Machnik.

Posłuchaj
06:16 Machnik - PR24_mp3 2021_12_03-07-54-25.mp3 Dr Bartłomiej Machnik o polskiej scenie politycznej ("Temat dnia/ Gość PR24")

Więcej w nagraniu. 

Czytaj także: 

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

ProwadzącyAdrian Klarenbach

Gość: dr Bartłomiej Machnik (politolog)

Data emisji: 3.12.2021

Godzina emisji: 7.54


mbl

Czytaj także

Jarosław Krajewski o instytucji sędziów pokoju: usprawnienie wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 18:05
- Ten projekt ustawy ma duże szanse powodzenia w obecnym składzie parlamentu, mam nadzieję, że te rozwiązania zostaną wdrożone w Polsce i będzie to jeden z elementów związanych z naprawą wymiaru sprawiedliwości, a szczególnie z troską o przyspieszenie toczących się postępowań w sądach - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Senyszyn: nie do końca odnalazłam się w Nowej Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 08:33
- Ja wstępowałam do partii demokratycznej, która prowadziła wybory w sposób bardzo przejrzysty i każdy mógł kandydować. Wyraźnie widać, że regulamin obrad nie dopuszcza do głosu części kandydatów - mówiła w Polskim Radiu 24 o statucie Nowej Lewicy poseł tej partii. 
rozwiń zwiń