X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ile razy pobrano aplikację do weryfikowania certyfikatów COVID-19? MZ podaje dane

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 05:52
Jak wynika z danych udostępnionych przez resort zdrowia, bezpłatną aplikację "Skaner Certyfikatów COVID" pobrało dotąd ponad 825 tys. użytkowników.
Ministerstwo Zdrowia: ponad 825 tys. pobrań bezpłatnej aplikacji do weryfikowania certyfikatów COVID-19
Ministerstwo Zdrowia: ponad 825 tys. pobrań bezpłatnej aplikacji do weryfikowania certyfikatów COVID-19Foto: M.Moira/Shutterstock

W odpowiedzi na pytania Polskiej Agencji Prasowe rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał, że 825 240 użytkowników pobrało aplikację "Skaner Certyfikatów COVID", w tym 632 586 dla systemu Android, a 193 762 na iOS.

Aplikacja ta służy do skanowania przy użyciu aparatu w smartfonie kodu QR, który pokazać może osoba zaszczepiona, ozdrowieniec lub osoba, która ma negatywny wynik testu na koronawirusa. Właścicielem aplikacji jest Skarb Państwa - Minister Zdrowia, a dostawcą i administratorem - Centrum e-Zdrowia.

Osoby zaszczepione nie są wliczane do limitów, które przewiduje się m.in. dla uczestników wydarzeń kulturalnych i sportowych. Nie obejmują ich też limity dotyczące punktów gastronomicznych czy liczby wiernych w świątyniach. 

"Skaner Certyfikatów COVID". To bezpłatna aplikacja

Aplikację "Skaner Certyfikatów COVID" można pobrać na urządzenie mobilne z odpowiedniego sklepu: dla systemu operacyjnego iOS z App Store, zaś dla systemu operacyjnego Android - z Google Play. Pobranie jest bezpłatne, mogą zostać jedynie naliczone opłaty za transfer danych, potrzebnych do pobrania aplikacji. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne.

Od 1 grudnia obowiązują nowe obostrzenia. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zwiększenie liczby kontroli przedsiębiorców. - Jeśli limity osób będą przekroczone, to siłą rzeczy jest to podstawa do wręczenia odpowiedniej kary czy mandatu dla prowadzącego działalność gospodarczą - oświadczył.

Czytaj także:

ms

Czytaj także

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19? Jest stanowisko szefa MZ

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 10:30
- Jeśli zagrożenie epidemiczne będzie nadal duże, pewnie taka decyzja będzie w końcu podejmowana, ale na tę chwilę nie ma takich przesłanek i żadne państwa też nie podejmują tej decyzji - tak do ewentualnego obowiązku szczepień przeciw COVID-19 odniósł się szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń