X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mariusz Błaszczak rozmawiał z sekretarzem obrony USA. Głównym tematem sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 22:04
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak rozmawiał we wtorek z sekretarzem obrony Stanów Zjednoczonych Lloydem Austinem. Politycy poruszyli m.in. temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.
Szef MON Mariusz Błaszczak rozmawiał z sekretarzem obrony USA
Szef MON Mariusz Błaszczak rozmawiał z sekretarzem obrony USAFoto: Twitter/Mariusz Błaszczak

Szef MON poinformował w twitterowym wpisie, że "rozmowa była dobra".

"Rozmawialiśmy o modernizacji technicznej, rozwoju Sił Zbrojnych RP i szczegółach nowej strategii Stanów Zjednoczonych określonej w Global Posture Review. Poruszyliśmy także kwestie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej oraz sytuacji bezpieczeństwa w regionie, szczególnie na Ukrainie"- napisał minister Mariusz Błaszczak.

Nowe ruchy ws. sytuacji na granicy

We wtorek w Dzienniku Ustaw został opublikowana nowelizacja ustawy o ochronie granicy. Nowe przepisy wejdą w życie o północy. Wcześniej dokument podpisał prezydent Andrzej Duda po tym, jak posłowie odrzucili poprawki Senatu.

Ustawa wprowadza możliwość wprowadzenia zakazu przebywania w pasie nadgranicznym z Białorusią na czas określony, w drodze rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji, po zasięgnięciu opinii Komendanta Głównego Straży Granicznej. Z zakazu wyłączeni będą z niego mieszkańcy obszaru objętego zakazem oraz wykonujący tam pracę zarobkową.

Zgodnie z uchwaloną nowelizacją ustawy o ochronie granicy państwowej, zgodę na przebywanie w pasie nadgranicznym z Białorusią innych osób, w szczególności dziennikarzy, będzie mógł wyrazić właściwy miejscowo komendant Straży Granicznej.

Zobacz także: "24 Pytania - Rozmowa Poranka" rzecznik rządu Piotr Müller o sytuacji na granicy

jp

Czytaj także

"Dobrze, że to spotkanie się odbyło". Prof. Kleiber o rozmowach premiera z szefami kół parlamentarnych

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 22:07
- Zawsze mówię, że powinniśmy namawiać wszystkie skłócone strony do rozmowy. Niestety nie zawsze jest to możliwe - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber ("Wszystko co Najważniejsze").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobra, merytoryczna dyskusja". Lider PSL o rozmowach z premierem ws. zagrożeń ze Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 22:00
- Rozmowa z premierem dotyczyła sytuacji na Ukrainie (...) To była dobra, merytoryczna dyskusja - ocenił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz po spotkaniu parlamentarzystów z szefem rządu. Dodał, że nie ma podobnych spotkań w związku z sytuacją epidemiczną. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: Polska ws. zagrożenia, jakie niesie za sobą Rosja, musi mówić jednym głosem

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 15:38
- W tej chwili jest dużo przesłanek do tego żeby wiedzieć, że dążeniem Władimira Putina jest destabilizacja i osłabianie nie tylko Polski, ale całej Europy zachodniej - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (PIS).
rozwiń zwiń