X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSWiA wprowadził zakaz przebywania przy granicy z Białorusią. Będzie obowiązywał przez trzy miesiące

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 22:05
Jak wynika z opublikowanego rozporządzenia MSWiA, od 1 grudnia do 1 marca w 183 miejscowościach przy granicy z Białorusią obowiązywać będzie zakaz przebywania. 
Szef MSWiA wprowadził zakaz przebywania przy granicy z Białorusią na trzy miesiące
Szef MSWiA wprowadził zakaz przebywania przy granicy z Białorusią na trzy miesiąceFoto: Twitter.com/@Straz_Graniczna

Wiceszef MSWiA Błażej Poboży poinformował, że zakaz przebywania na terenie przygranicznym zostanie wprowadzony na takim samym obszarze, w jakim obecnie obowiązuje stan wyjątkowy, czyli w pasie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią.

Posłuchaj
00:49 Granica SPEC Lis IAR.mp3 Od północy obowiązuje rozporządzenie szefa MSWiA dot. zakazu przebywania w miejscowościach przy granicy z Białorusią. Relacja Przemysława Lisa (IAR)

Zakaz został wprowadzony rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji i będzie na początek obowiązywał przez trzy miesiące. Umożliwia to nowelizacja ustawy o ochronie granicy państwowej, która we wtorek ukazała się w Dzienniku Ustaw. Wcześniej nowelę podpisał prezydent Andrzej Duda, a uprzednio Sejm odrzucił poprawki Senatu.

Regulacje wynikające z ustawy o ochronie granicy

Przepisy nowelizacji umożliwiają wprowadzenie zakazu na szczególnie narażonych obszarach przy linii granicy zewnętrznej - z Białorusią, Ukrainą i Rosją - w drodze rozporządzenia szefa MSWiA po zasięgnięciu opinii komendanta głównego Straży Granicznej.

Z zakazu wyłączeni będą m.in. mieszkańcy czy osoby prowadzące tam działalność gospodarczą, załatwiające sprawy urzędowe lub biorące udział w kulcie religijnym. Zakaz nie będzie dotyczył ponadto załóg karetek pogotowia i innych służb interwencyjnych, a także funkcjonariuszy i żołnierzy na służbie.

Na czas określony i na określonych zasadach komendant placówki SG będzie mógł zezwolić na przebywanie tam również innych osób, w szczególności dziennikarzy.

Nowe przepisy wejdą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, czyli o północy w środę, z wyjątkiem przepisów regulujących służbę funkcjonariuszy SG, które wejdą w życie 1 stycznia 2022 r.

Zobacz także: "24 Pytania - Rozmowa Poranka" rzecznik rządu Piotr Müller

Czytaj także: 

ng

Czytaj także

Tarczyński: UE musi odwrócić narrację, że nielegalna migracja jest czymś normalnym

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 07:50
- Oczywiście to kryzys najpoważniejszy od 1989 r., w mojej ocenie faktycznie trzeba brać pod uwagę pomoc międzynarodową - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Dominik Tarczyński, komentując zdarzenia na granicy z Białorusią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napięta sytuacja na granicy. Żaryn: to nie jest tylko fala migracyjna

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 18:02
- To operacja hybrydowa prowadzona pod kontrolą białoruskich służb ze wsparciem Rosji - ocenił rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. - Problemu na granicy UE z Białorusią nie można traktować tylko jako fali migracyjnej - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA: wkrótce wydam rozporządzenie ws. zakazu przebywania przy granicy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 20:57
- Jeszcze we wtorek wydam rozporządzenie związane z wprowadzeniem czasowego zakazu przebywania na określonym obszarze w strefie nadgranicznej - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. Decyzja ta zapadła po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudy nowelizacji ustawy o ochronie granicy.
rozwiń zwiń