X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Gazeta Wyborcza" publikuje sprostowanie ws. rejestru pedofilów

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 08:44
Sprawa dotyczy serii artykułów i powództwa, które gazecie wytoczyło Ministerstwo Sprawiedliwości. Sprostowanie pojawiło się na pierwszej stronie wtorkowego wydania "Gazety Wyborczej". - Prawda ma zawsze szanse wyjść po latach na wierzch - powiedział Sebastian Kaleta.
Gazeta Wyborcza opublikowała na pierwszej stronie sprostowanie ws. rejestru pedofilów
"Gazeta Wyborcza" opublikowała na pierwszej stronie sprostowanie ws. rejestru pedofilówFoto: MOZCO Mateusz Szymanski / Shutterstock.com; Twitter/@sjkaleta

"W artykule »Księża wyjęci z rejestru pedofilów« gazeta podała, że w części jawnej stworzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości »Rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym« nie znajdują się dane księży, którzy popełnili tego rodzaju przestępstwo - przypomina tvp.info. 

"Dzisiaj na pierwszej stronie GW sprostowanie dotyczące fałszywych informacji kolportowanych tam w szczycie kampanii samorządowej w 2018 roku" - napisał na Twitterze wiceszef resortu sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Jak podkreślił, "w tej sprawie zgodne były SO, SA oraz SN, co skutkowało nakazem publikacji sprostowania".

"Nieprawdziwa jest informacja podana w dniu 7 września w artykule »Księża wyjęci z rejestru pedofilów«, że skłamałem, uzasadniając przyczyny braku księży w rejestrze pedofilów. Moje słowa oddają rzeczywisty stan rzeczy, zaś wykonywany zawód czy przynależność do grupy społecznej nie mają wpływu na umieszczenie w rejestrze pedofilów” - czytamy opublikowane w "GW" stanowisko Kalety.

W komentarzu dla tvp.info Sebastian Kaleta podkreślił, że gazeta próbowała rozpętać kłamliwą kampanię ws. ochrony prawnej, którą miał gwarantować księżom rejestr pedofilów. Wiceminister zachęcił też do rozpropagowania treści sprostowania.

-  Bardzo łatwo jest rozprzestrzenić kłamstwo w przestrzeni publicznej, tym bardziej istotne są po wielu miesiącach procesów informacje o orzeczeniach pokazujących kłamstwa w publikacji. Jest to sygnał, że prawda ma zawsze szanse wyjść po latach na wierzch - powiedział serwisowi tvp.info.

tvp.info/fc

Czytaj także

Zbigniew Ziobro dementuje informacje prasowe o rejestrze przestępców seksualnych

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 15:03
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dementuje informacje prasowe o rejestrze przestępców seksualnych i zapowiada pozwy cywilne przeciwko mediom, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje o nieumieszczeniu w rejestrze nazwisk duchownych. "Gazeta Wyborcza" zarzuciła resortowi sprawiedliwości ochronę księży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Treść oparta na manipulacjach". Prokuratura Krajowa reaguje na tekst "GW"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 16:03
Od czasu reformy prokuratury liczba prowadzonych przez nią śledztw gwałtownie wzrosła - napisała Prokuratura Krajowa. Odniosła się w ten sposób do artykułu "Gazety Wyborczej" nt. "ślimaczących się śledztw". Jak podkreśliła PK, "wyznacznikiem skuteczności prokuratury jest efektywność".
rozwiń zwiń