X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ostatni dzwonek, by zawnioskować o "Dobry start". Sprawdź, jak otrzymać 300 zł szkolnej wyprawki

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 07:05
Wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki wysokości 300 zł w ramach programu "Dobry start" można składać tylko do końca listopada. Weryfikacja złożonych podań następuje niemal w całości automatycznie. Z informacji ZUS wynika, że w tym roku uczniowie otrzymali wyprawki na łączną kwotę 1,28 mld zł.
Tylko do końca listopada można zawnioskować o Dobry start
Tylko do końca listopada można zawnioskować o "Dobry start"Foto: PhotoRK/Shutterstock

Wnioskować o świadczenie można od początku lipca. W tym roku otrzymać wyprawkę szkolną wysokości 300 zł można jedynie po zgłoszeniu drogą elektroniczną. Pozwalają na to: portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczna lub portal Emp@tia. 

Kto może otrzymać 300 zł z programu "Dobry start"?

Świadczenie z programu "Dobry start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Z danych przekazanych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że do piątku ZUS przyznał wyprawki dla 4,36 mln uczniów. Wypłacono już 4,28 mln świadczeń o łącznej kwocie 1,28 mld zł.

Każdy, kto złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry start" (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat swojego zgłoszenia i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Kto może wnioskować o "Dobry start"?

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o wyprawkę, czyli wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

300-złotowe świadczenie jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

 

Ubiegać się o pieniądze z programu "Dobry start" może matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję, a w przypadku pełnoletnich uczniów nie będących na utrzymaniu rodziców - sama osoba ucząca się.

Czytaj także:

ms