X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus: wariant Omikron w Polsce? Mamy odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 13:42
Obecność nowego wariantu koronawirusa, pochodzącego z południa Afryki, potwierdzono już w kilku krajach Europy. Czy mamy przypadki nowego szczepu Omikron w Polsce? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał w niedzielę Informacyjnej Agencji Radiowej, że w naszym kraju jak dotąd laboratoria nie odnotowały tej mutacji.
Koronawirus: wariant Omikron w Polsce? Mamy odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus: wariant Omikron w Polsce? Mamy odpowiedź z Ministerstwa ZdrowiaFoto: Shutterstock/David Herraez Calzada

Ponadto Waldemar Kraska poinformował, że w poniedziałek w trybie pilnym zbierze się zespół do spraw mutacji i genomu SARS-CoV-2. Organ powstał kilka miesięcy temu w Ministerstwie Zdrowia.

Obradował on już w ubiegłym tygodniu, ale ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się wariantu Omikron w Europie zdecydowano o ponownym zwołaniu spotkania ekspertów.

- Zadaniem zespołu jest opracowanie dalszych wytycznych dla laboratoriów, które zajmują się monitorowaniem pojawiania się nowych mutacji w Polsce - zaznaczył wiceminister Waldemar Kraska.

Koronawirus. Wariant Omikron

Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób ostrzegło, że nowa mutacja stanowi duże ryzyko dla Europy. Specjaliści Światowej Organizacji Zdrowia określili wariant Omikron jako odmianę wysoce zaraźliwą.

Według danych WHO, na świecie odnotowano do tej pory około stu przypadków zakażenia tym wariantem, głównie w RPA i Botswanie, ale także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Czechach.

Nowy wariant koronawirusa został po raz pierwszy zgłoszony w Republice Południowej Afryki 24 listopada. Część krajów wprowadziła już ograniczenia dotyczące przylotów z RPA i kilku innych krajów Afryki PołudniowejWśród nich znalazły się USA, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Holandia, Japonia, Czechy, Tajlandia, Katar, Oman, Brazylia, Egipt i Turcja.

Posłuchaj
00:23 11424270_1.mp3 Waldemar Kraska: w Polsce dotychczas nie wykryto wariantu Omikron (IAR)

Koronawirus. Dobowy bilans

Minionej doby w Polsce potwierdzono 20 576 zakażeń koronawirusem. W porównaniu do danych sprzed tygodnia liczba nowych zakażeń wzrosła o 8 proc.

Zmarło 51 chorych, z których 45 osób miało też inne schorzenia.

Zobacz także: wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska w "Sygnałach dnia"

Zobacz także:

jp

Czytaj także

Niepokojące słowa wiceministra zdrowia. "Jesteśmy blisko szczytu zakażeń"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 17:35
- W nadchodzącym tygodniu powinniśmy osiągnąć szczyt zakażeń - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaznaczył także, że stan pacjentów zgłaszających się do szpitali jest gorszy niż było to w poprzednich falach epidemii. Ich rokowanie nie są dobre
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy wariant koronawirusa wykryty w Wielkiej Brytanii. "Omikron to wysoce zaraźliwa odmiana"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 16:35
W Wielkiej Brytanii potwierdzono pierwsze dwa przypadki zakażenia nowym wariantem koronawirusa - Omikron. Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid poinformował, że zostały podjęte natychmiastowe działania.
rozwiń zwiń