X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MZ: próbki wracających z Afryki będą badane pod kątem nowego wariantu koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 22:39
Omikron to nowy wariant koronawirusa rozprzestrzeniający się w Afryce. Adam Niedzielski poinformował na Twitterze, że dodatnie próbki testów na koronawirusa osób powracających z Afryki będą badane pod jego kątem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Salov Evgeniy/ Shutterstock

-Poleciłem Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu zwrócenie szczególnej uwagi w prowadzonych wywiadach epidemicznych na zagadnienie kontaktu z osobami wracającymi z Afryki - szczególnie RPA, gdzie mutacja odpowiada za 100 procent nowych zakażeń - napisał minister Adam Niedzielski.

Nowy wariant koronawirusa

Światowa Organizacja Zdrowia określiła wykryty w państwach południowej Afryki nowy wariant koronawirusa mianem "niepokojącego". Odmiana znana dotychczas jako B.1.1.529 otrzymała nazwę greckiej litery Omikron.
Nowy wariant po raz pierwszy wykryto 24 listopada w Republice Południowej Afryki. Przypadki zakażenia tym wariantem zanotowano już w Izraelu, Botswanie, Belgii i Hongkongu.

Do tej pory odnotowano około stu przypadków zakażenia nowym wariantem koronawirusa. W związku z jego rozprzestrzenianiem się decyzje o zawieszeniu lotów z południa Afryki podjęły między innymi władze Maroka, Wielkiej Brytanii, Izraela, Francji, Włoch, Austrii, Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii, Danii Kanady i Filipin. Od poniedziałku podobny zakaz będzie obowiązywał w USA.

Czytaj także:

Zobacz także: Waldemar Kraska w "Sygnałach dnia"

dz

Czytaj także

COVID-19. Jak pandemia wpływa na nasz intelekt?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 15:00
W czwartej fali pandemii powraca pytanie o zagrożenia związane z COVID-19. Badania dowodzą, że koronawirus nie pozostaje obojętny także wobec ludzkiej psychiki. Osłabieniu ulegają m.in. umiejętności poznawcze.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Budujemy szerszy konsensus różnych sił politycznych". Premier w sprawie walki z pandemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 17:18
- W sprawie walki z pandemią koronawirusa obóz rządzący buduje szerszy konsensus różnych sił politycznych - pokreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ma to spowodować, iż działania będą bardziej skuteczne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w państwach UE nastąpi zawieszenie lotów do południowej Afryki? Nowy wariant koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 18:45
Jak informuje portal Polak Za Granicą w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa B.1.1.529, w najbliższym czasie będą wstrzymywane loty do państw Unii Europejskiej z państw regionu Afryki południowej: Botswany, Eswatini (dawniej Suazi), Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe. 
rozwiń zwiń