X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie godzimy się na terroryzowanie". Stanisław Żaryn o działaniach białoruskich służb

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 17:18
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn podkreślił, że działania organizowane przez białoruskie służby odbywają się przy poparciu rosyjskim. W związku z tym potrzebna jest "twarda postawa" na granicy Polski, oraz że Polska nie zgodzi się na "terroryzowanie szlakiem migracyjnym". Stanisław Żaryn stwierdził też, że białoruska operacja jest zgodna z wrogimi celami Rosji wobec Zachodu, Unii Europejskiej i NATO.
Stanisław Żaryn podkreślił, że działania Białorusi są zbieżne z wrogimi celami Rosji
Stanisław Żaryn podkreślił, że działania Białorusi są zbieżne z wrogimi celami RosjiFoto: DWOT / terytorialsi.wp.mil.pl

Stanisław Żaryn podkreślił, że kryzys na naszej granicy z Białorusią "jest kryzysem stricte politycznym, wytworzonym przez reżim Łukaszenki przy wykorzystaniu wielu instytucji białoruskich, w tym służb mundurowych i specjalnych".

Aleksander Łukaszenko Free 1200.jpg
Prof. Krzysztof Wielecki: Łukaszenko jest raczej pionkiem w grze

"Rosyjskie poparcie"

Zwrócił uwagę, że "działania te od początku popierane są na Kremlu". - Mamy do czynienia z działaniami, które są organizowane przez służby białoruskie przy poparciu rosyjskim. Ten atak hybrydowy wpisuje się w agresywną politykę Kremla przeciwko NATO - napisano w komunikacie.

Rzecznik wskazał w nim, że szlak migracyjny jest jedynie narzędziem w działaniach politycznych wrogiego państwa przeciwko Polsce, a szerzej UE i NATO. - Te działania wpisują się w strategiczne cele rosyjskiej polityki przeciwko Zachodowi. Działania Kremla obliczone są na paraliżowanie NATO i prowadzenie do rozbicia jedności w strukturach zarówno Paktu, jak i UE. Rosja próbuje osłabiać Sojusz, w szczególności jego wschodnią flankę, by wzmocnić swoją pozycję i dominować w naszym regionie - napisał Stanisław Żaryn.

Podkreślił z związku z tym, że "tym bardziej potrzebna jest twarda postawa na granicy RP". - Polska nie może i nie będzie się godzić na terroryzowanie szlakiem migracyjnym, który organizuje wrogie państwo. Szlak migracyjny jest jedynie narzędziem do osiągania celów szkodliwych na Polski i naszego regionu - dodał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Czytaj także: 

Z kolei rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej pułkownik Marek Pietrzak poinformował, że w nocy żołnierze patrolujący teren zatrzymali w miejscowości Nowa Wola w województwie podlaskim samochód na mazowieckich tablicach rejestracyjnych po tym, jak kierowca, zauważywszy pojazd wojskowy, z dużą prędkością zaczął uciekać w kierunku lasu. Gdy żołnierze podchodzili do zatrzymanego samochodu, mężczyzna próbował w nich wjechać. Rzecznik WOT w oświadczeniu napisał, że zachowywał się on agresywnie wobec żołnierzy.

Zobacz także nagranie rozmowy z sekretarzem stanu w MON Maciejem Ociepą w "Salonie politycznym Trójki":

dz

Czytaj także

"Murem za polskim mundurem". Uczniowie zaskoczyli żołnierzy, którzy stacjonowali w ich szkole

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 14:45
Uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej włączyli się do akcji "Murem za polskim mundurem". - Chodzi o to, żeby okazać z naszej strony wsparcie moralne, aby żołnierze wiedzieli, że nie są w tym wszystkim sami - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl licealistka Anna Kulchawik, jedna z inicjatorek akcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymanie dziennikarza w pobliżu białoruskiej granicy. Nowe informacje

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 16:34
Minionej nocy, w pobliżu Michałowa, funkcjonariusze zatrzymali pojazd na mazowieckich numerach rejestracyjnych. Jak poinformował rzecznik prasowy WOT płk Marek Pietrzak, było to wynikiem "podejrzanego zachowywania się kierowcy". Z informacji SG wiemy, że w incydencie brał udział dziennikarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkania z przywódcami największych państw. Premier: to miara naszego sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 16:39
Mateusz Morawiecki powiedział, że Polsce udało się przekonać europejskich partnerów, iż kryzys na granicy nie jest tylko lokalnym sporem. - Włączenie całej wspólnoty międzynarodowej w sprawę działań reżimu Aleksandra Łukaszenki jest miarą naszego sukcesu - podkreślił premier w najnowszym podcaście.
rozwiń zwiń