X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szpital Narodowy znów działa. Wiceszef MSWiA: po raz drugi wspomagamy system ochrony zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 16:55
Otwarty jest już Szpital Narodowy w Warszawie, który swoją działalność zawiesił w maju br. Pierwsi pacjenci mają być przyjęci jeszcze dziś. - Osiągnęliśmy pełną gotowość, mamy kadrę i sprzęt - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.
Szpital Narodowy został uruchomiony po raz drugi
Szpital Narodowy został uruchomiony po raz drugiFoto: Cezary Piwowarski/PRSA

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego w szpitalu gotowych będzie na razie 100 łóżek covidowych, w tym 10 respiratorowych. Jak zaznaczył wiceszef MSWiA, od grudnia może zostać rozszerzony do 285 łóżek, a potem zależnie od rozwoju sytuacji.

- Osiągnęliśmy pełną gotowość. Mamy kadrę, sprzęt i możemy po raz drugi wspomóc stołeczny system ochrony zdrowia, poprawiając liczbę dostępnych łóżek covidowych w Warszawie - powiedział Błażej Poboży, który w resorcie nadzoruje Departament Zdrowia.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji za uruchomienie szpitala podziękował kierownikowi placówki i pracownikom CSK MSWiA.

- Dziękuję dyrektorowi Arturowi Zaczyńskiemu i jego ekipie z Centralnego Szpitala Klinicznego za determinację i poświęcenie w pracy nad jak najszybszą reaktywacją Szpitala Narodowego - powiedział.

Zawieszenie Szpitala Narodowego

Już wcześniej na stadionie PGE Narodowym działał szpital. Został on zawieszony 5 miesięcy temu. Miało to związek z wygaszaniem szpitali tymczasowych zapowiedzianych przez Ministerstwo Zdrowia.

- W maju powoli będą wygaszane kolejne szpitale tymczasowe. Chcemy, aby na każde województwo, prawdopodobnie poza Mazowszem, przypadał jeden szpital tymczasowy – mówił 18 maja rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Ostatni pacjent został wypisany 23 maja. 

Reaktywacja szpitala

Szpital na PGE Narodowym, zarządzany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w stolicy, wznowił działanie w czwartek, o godz. 17.00. Od pory ma też przyjmować pierwszych pacjentów.

Szpital Narodowy, zgodnie z decyzjami wojewody i ministra zdrowia, to ósmy szpital tymczasowy, jaki będzie teraz działał w województwie mazowieckim.

ZOBACZ TAKŻE: Wiceszef MZ Waldemar Kraska w "Sygnałach dnia" o czwartej fali pandemii

Czytaj także:

bf

Czytaj także

Minister zdrowia: szpital na Stadionie Narodowym będzie znów uruchomiony

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 20:43
- Szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 na Stadionie Narodowym będzie znów uruchomiony - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Zastrzegł jednak, że nie jest jeszcze wyznaczona data, kiedy to nastąpi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGE Narodowy "ostatnim bastionem walki z COVID-19". Rzecznik: w razie potrzeby udostępnimy go w kilka dni

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 17:51
- Szpital na Stadionie Narodowym będzie uruchomiony jako ostatnia placówka tymczasowa dla pacjentów z COVID-19 - poinformował Michał Proszowski rzecznik prasowy PGE Narodowego. - Jeżeli będzie taka potrzeba, to jesteśmy w stanie w ciągu kilku dni ponownie udostępnić szpital tymczasowy medykom Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szpital na Narodowym może znowu zacząć działać. Szef MZ podał termin

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 11:50
- Jeżeli będziemy mieli do czynienia z najgorszym scenariuszem, to w perspektywie dwóch tygodni szpital covidowy na Stadionie Narodowym zostanie uruchomiony - poinformował w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń