X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wyrazy szacunku za służbę dla dobra Polski". Prezydent złożył życzenia kolejarzom

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 14:26
Z okazji obchodzonego w Polsce 25 listopada Święta Kolejarza prezydent Andrzej Duda złożył życzenia pomyślności wszystkim noszącym kolejarski mundur, wszystkim pracownikom tej - jak podkreślił - niezwykle istotnej branży naszego transportu i gospodarki.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Koleje Śląskie/Twitter

"Przyjmijcie państwo wyrazy szacunku i uznania za pracę i służbę dla dobra Polski i Polaków" - napisał prezydent w liście, opublikowanym na stronie swej kancelarii.

Andrzej Duda podziękował kolejarzom m.in. za kultywowanie dziedzictwa historii, codzienny trud i wypełnianie zadań wymagających odpowiedzialności i profesjonalizmu. "Polscy kolejarze mogą być dumni, że przyczyniają się do rozwoju naszej ojczyzny" - napisał.

Prezydent stwierdził, że w kolejarską historię wpisane są liczne świadectwa patriotyzmu, odwagi i poświęcenia. "Trwające obchody stulecia odzyskania niepodległości są okazją, aby przywołać zasługi środowiska kolejarzy dla odrodzenia suwerennego bytu Rzeczypospolitej, ocalenia polskiej niezawisłej państwowości przed nawałą bolszewicką oraz w zmaganiach z agresorami i okupantami w latach II wojny światowej" - napisał prezydent.

Wpływ kolejarzy na walkę z komunizmem

Dodał, że "z czcią i wdzięcznością zachowujemy pamięć o znaczącym udziale pracowników kolei w starciu ze złem komunizmu, w walce o Polskę wolną i sprawiedliwą". Podkreślił, że "strajk lubelskich kolejarzy w lipcu 1980 roku był pierwszym akordem przełomowych zmian w naszym kraju, a protest głodowy kolejarzy we Wrocławiu w październiku tegoż roku stanowił jeden z najbardziej dramatycznych aktów społecznego oporu podejmowanych przez ruch NSZZ »Solidarność«".

"Pochylam głowę przed bohaterami polskiej wolności. Dziękuję także państwu za piękną inicjatywę nadawania dworcom i pociągom imion Polaków zasłużonych dla niepodległości naszej ojczyzny" - napisał prezydent.

Podkreślił, że kolejarski mundur, oznaczający służbę na rzecz dobra publicznego, otoczony jest w Polsce szacunkiem. Wskazywał również, że z rozwojem kolei wiążą się nadzieje na umocnienie gospodarczego potencjału Polski, na przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu oraz zwiększenie społecznej mobilności i aktywności.

"Powstrzymanie regresu"

Andrzej Duda wyraził zadowolenie z tego, że "ostatnie lata przyniosły wreszcie powstrzymanie regresu i zaniechań dotyczących kolejnictwa, które budziły słuszny sprzeciw nie tylko środowiska kolejarskiego, lecz także wielu środowisk i wspólnot lokalnych". "Jest naszą wspólną dumą zakrojony na historyczną skalę program modernizacji i budowy dworców kolejowych, którym objętych zostało prawie dwieście obiektów w całej Polsce, a także program modernizacji linii kolejowych i taboru" - zaznaczył.

Zdaniem prezydenta "przyszłość polskiego kolejnictwa rysuje się w jasnych, optymistycznych barwach". Życzył kolejarzom m.in. spokojnej i bezpiecznej służby, zdrowia oraz by praca przynosiła im satysfakcję i poczucie zawodowego spełnienia. Złożył również gratulacje wszystkim wyróżnionym odznaczeniami państwowymi podczas Święta Kolejarza.


koz

Czytaj także

Barbórka: prezydent Andrzej Duda podziękował górnikom za "trudną i ogromnie potrzebną pracę"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 11:11
W liście skierowanym do górników z okazji ich święta prezydent Andrzej Duda podziękował za ich "trudną i ogromnie potrzebną pracę, bez której nie mogłaby funkcjonować polska gospodarka i nie byłoby możliwe spokojne, bezpieczne życie Polaków".
rozwiń zwiń