X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śledztwo ws. mafii paliwowej. Blisko 200 zatrzymanych, teraz wpadła księgowa gangu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 12:51
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby w śledztwie, dotyczącym tak zwanej mafii paliwowej. Jak ustalono, zatrzymana Irmina W., która w latach 2015-16 w ramach grupy przestępczej zajmowała się obsługą księgową dwóch spółek, doprowadziła do uszczuplenia o ponad 109 mln zł należności z tytułu podatku od towarów i usług.
Działalność księgowej mafii paliwowej,według CBA, kosztowała budżet państwa ponad 100 mln zł
Działalność księgowej mafii paliwowej,według CBA, kosztowała budżet państwa ponad 100 mln złFoto: shutterstock/Pavel Chagochkin

Drugi zatrzymany, Tomasz S. w 2016 roku nakłonił osobę do założenia podmiotu gospodarczego, a następnie przekazał grupie przestępczej jego dokumentację i dostęp do rachunków bankowych, umożliwiając dalsze działanie podmiotu w ramach łańcucha przedsiębiorstw uszczuplających VAT.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie Irminy W. na trzy miesiące. Wobec Tomasza S. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 20 tysięcy złotych i dozoru policji.

Zatrzymania i konfiskaty

Zarzuty w postępowaniu usłyszało do tej pory prawie 200 podejrzanych. Na różnych etapach śledztwa zastosowano wobec 37 osób tymczasowe aresztowanie. Obecnie 5 podejrzanych jest tymczasowo aresztowanych, a wobec pozostałych osób stosowane są wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego - łącznie na kwotę przekraczającą 5 mln zł i zakazu opuszczania kraju.

Zabezpieczono również majątek sprawców, w tym także w ramach tak zwanej konfiskaty rozszerzonej na łączną kwotę ponad 20 milionów złotych. Zajęte zostały nieruchomości i ruchomości w kraju i za granicą, w tym 4 luksusowe samochody sportowe wartości około dwóch 2,8 mln zł, a także środki pieniężne w gotówce i na lokacie bankowej oraz udziały w spółkach.

fc

Czytaj także

Ważne ustawy gospodarcze z podpisem prezydenta. Dotyczą m.in. prania brudnych pieniędzy, gier hazardowych, importu paliw

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 18:54
Prezydent podpisał dzisiaj szereg ustaw gospodarczych. Wśród nich m.in. o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, o cłach na importowane paliwa, opłatach za gry hazardowe oraz o handlu dziełami sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja przy pozyskiwaniu dotacji ze środków publicznych. CBA rozpoczęło śledztwo, są pierwsi zatrzymani

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 09:42
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało siedem osób podejrzewanych o nieprawidłowości i korupcję przy pozyskiwaniu dotacji. Chodzi o środki publiczne z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i z Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń