X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zwiększenie politycznego poparcia dla Polski". Paweł Szrot o działaniach prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 15:01
 - Prezydent Andrzej Duda będzie dążył do uzyskania, potwierdzenia i zwiększenia pełnego politycznego poparcia dla Polski w działaniach na rzecz bezpieczeństwa Europy i regionu - powiedział po naradzie sztabu kryzysowego szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.
Narada sztabu kryzysowego u Prezydenta Andrzeja Dudy
Narada sztabu kryzysowego u Prezydenta Andrzeja DudyFoto: Twitter.com/@BBN_PL

Rano w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się kolejna narada sztabu kryzysowego ws. sytuacji na granicy z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, a także m.in. szefów MSWiA, MON, MSZ i służb.

Na konferencji po naradzie Szrot powiedział, że po spotkaniu w BBN-ie prezydent udał się do Brukseli, gdzie będzie rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Poinformował, że rozmowa będzie dotyczyła bezpieczeństwie w całym regionie, sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, a także sytuacji Ukrainy.

Polityczne poparcie dla Polski

- Pan prezydent tak teraz, jak i poprzednio, będzie dążył do uzyskania, potwierdzenia i zwiększenia pełnego politycznego poparcia dla Polski w działaniach na rzecz bezpieczeństwa Europy i regionu - powiedział szef gabinetu prezydenta.

Zaznaczył, że spotkania międzynarodowe, które odbywają się w tym tygodniu, "absolutnie nie kończą ofensywy dyplomatycznej ani prezydenta, ani premiera".

Szrot poinformował, że prezydent w przyszłym tygodniu będzie jeszcze uczestniczył w spotkaniu grupy V4 w Budapeszcie, a także "będzie prowadził inne działania".

Na granicach UE i Białorusi trwa kryzys, od czasu, gdy na wiosnę gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy, który potrwa do 2 grudnia. Na mocy specustawy do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią ma stanąć stalowy płot - zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu.

Czytaj także:

es

Czytaj także

"Polska będzie twardo strzegła granicy". Andrzej Duda rozmawiał z prezydentami Francji i Litwy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 20:11
Prezydent Andrzej Duda omówił sytuację na wschodniej granicy Unii Europejskiej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Wcześniej polski prezydent rozmawiał z Gitanasem Nausedą, prezydentem Litwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rozmawiamy o tym, ale nie obserwujemy zagrożenia militarnego". Prezydent o uruchomieniu art. 4 NATO

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 07:08
- Mamy porozumienie w gronie państw bałtyckich, że jeśli nadejdzie moment, gdy z art. 4 Traktatu Północnoatlantyckiego trzeba będzie skorzystać, to zrobimy to razem - podkreślił prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń