X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pasławska: apeluję do rządzących, aby się nie bali, byli odważni i chronili Polaków

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 09:33
- Jak pandemia będzie wyglądała za miesiąc, tego nie wiemy. Być może trzeba będzie podejmować takie kroki, które mają uchronić naród. Apeluję do rządzących, aby się nie bali i byli odważni oraz chronili Polaków - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Pasławska z PSL. Gościem programu "Dwie strony" była również Marta Kubiak (PiS).

Urszula Pasławska na samym początku audycji stwierdziła, że "PiS ma pełnię władzy i wszystkie instrumenty do zarządzania kryzysem". - Nie mówię tutaj tylko o rządzie, prezydencie, ale o tym, że Sejm dał rządowi pełne prawo do wydawania rozporządzeń związanych z walką z kryzysem, a PiS nie jest w stanie jej wykorzystać - powiedziała.

- Wydaje mi się, że nie ma zgody po stronie rządzących, jest tam pewien problem i dyskusja, dlatego szukają poparcia wśród opozycji. My złożyliśmy merytoryczne założenia takie jak zachęta finansowa czy włączenie prywatnej ochrony zdrowia oraz dodatki covidowe dla służby zdrowia - zaznaczyła przedstawicielka PSL.

Stwierdziła również, że gdyby rządziła Koalicja Obywatelska, dodatki covidowe obowiązywałyby przez cały okres pandemii.

- Kiedy szczepiliśmy dzieci, otrzymywaliśmy obietnice, że jeśli będą one zaszczepione, nie będą nauczane zdalnie. Rodzice zaszczepili dzieci i ponoszą odpowiedzialność wspólną, a uczą się one zdalnie, bo minister Czarnek wydał wytyczne, że dzieci nie należy segregować  - powiedziała gość Polskiego Radia 24.

- Jak pandemia będzie wyglądała za miesiąc, tego nie wiemy. Być może trzeba będzie podejmować takie kroki, które mają uchronić naród. Apeluję do rządzących, aby się nie bali i byli odważni oraz chronili Polaków - powiedziała Urszula Pasławska.

Z kolei Marta Kubiak stwierdziła, że "jesteśmy narodem przewrotnym". Dodała, że jej zdaniem jakiekolwiek zakazy i nakazy będą działać odwrotnie. - Do tej pory były stosowane różne motywacje. Sama jestem zaszczepiona i czekam na przyjęcie trzeciej dawki. Więc czuję się odpowiedzialna za siebie, bliskich i osoby, które mnie otaczają - wytłumaczyła. 

Czytaj także:

- Możliwe, że spotkanie u marszałek Witek doprowadzi do tego, że być może pojawi się jeszcze jakiś inny pomysł, o którym nie wiemy i nie widzimy - kontynuowała przedstawicielka PiS.


Posłuchaj
19:50 PR24_AAC 2021_11_25-08-07-45.mp3 Gośćmi Polskiego Radia 24 były Marta Kubiak (PiS) i Urszula Pasławska (PSL)

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Stanisław Janecki 

Goście PR24: Marta Kubiak (PiS), Urszula Pasławska (PSL)

Data emisji: 25.11.2021

Godz. emisji: 8.08

nj

Czytaj także

Poseł PO o walce z pandemią: należy rozważyć wprowadzenie nakazu szczepień dla niektórych grup

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 09:11
- Przedsiębiorcy mogą nie przeżyć już drugiego lockdownu i dlatego sensownym byłoby, gdyby ten rząd podejmował decyzję ograniczające ryzyko. Np. do rozważenia jest wprowadzenie nakazu szczepień w niektórych grupach społecznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Piątkowski z PO. Gościem audycji "Dwie strony" była także Marcin Porzucek z PiS.
rozwiń zwiń