X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ponadpartyjne spotkanie ws. walki z pandemią. Kraska: dobre i merytoryczne

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 19:21
- Chcieliśmy wysłuchać propozycji poszczególnych klubów parlamentarnych i takie propozycje padły - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska po spotkaniu z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych ws. sytuacji epidemicznej w Polsce. Pozostali politycy również podkreślają, że rozmowy były konstruktywne.
Waldemar Kraska nie wykluczył, że wiele z przedstawionych przez opozycję uwag zostanie uwzględnionych
Waldemar Kraska nie wykluczył, że wiele z przedstawionych przez opozycję uwag zostanie uwzględnionychFoto: Adam Chelstowski/Forum

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że w piątek odbędzie się spotkanie zespołu roboczego, który ma wypracować propozycje walki z pandemią COVID-19. Powołanie takiego zespołu zapowiedziała podczas konferencji prasowej marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Zorganizowała ona spotkanie z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie sytuacji epidemicznej w Polsce.

Wiceminister Kraska podkreślił, że prawie trzygodzinna rozmowa była bardzo dobra i merytoryczna. - Chcieliśmy wysłuchać propozycji poszczególnych klubów parlamentarnych i takie propozycje padły - powiedział wiceminister. Dodał, że mają one zostać przesłane do Ministerstwa Zdrowia jeszcze dziś drogą elektroniczną. Nie wykluczył, że wiele z przedstawionych przez opozycję uwag zostanie uwzględnionych.

Konstruktywne propozycje

W spotkaniu uczestniczył też wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Podczas konferencji prasowej powiedział, że przedstawiciele opozycyjnych klubów i kół parlamentarnych przedstawili swoją ocenę strategii walki z pandemią oraz konstruktywne propozycje. Dodał, że konkrety zostały przedstawione i w najbliższych dniach będą przez rząd ocenione.

Przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka powiedział podczas briefingu prasowego, że rząd ma wszystkie narzędzia, by wprowadzić w życie rekomendacje Rady Medycznej przy premierze dotyczące walki z pandemią. Dodał, że jego klub oczekuje przełożenia rekomendacji Rady na stanowisko rządowe. Jak mówił, gdy - według danych Ministerstwa Zdrowia - umiera 460 osób, a prawie 30 tys. jest zakażonych COVID-19, nie ma już czasu na powoływanie zespołów, tylko konkretne działania. Zapowiedział też, że KO poprze rozwiązania rządu, które są rekomendowane przez Radę Medyczną.

Propozycje Lewicy

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zaznaczył, że odpowiedzialność za walkę z koronawirusem leży po stronie rządzących. Dodał, że jego klub przedstawił na spotkaniu u marszałek Sejmu swoje propozycje, dzięki którym szpitale będą mniej obciążone, a śmiertelność spowodowana zakażeniem koronawirusem się zmniejszy. To m.in. promocja szczepień, obowiązkowe zaszczepienie medyków i nauczycieli, ograniczenia dla niezaszczepionych. Lewica chce też, by paszporty covidowe zaczęły działać.

Posłuchaj
00:24 11417704_4.mp3 Krzysztof Gawkowski o walce z pandemią (IAR)

Podczas spotkania u marszałek Sejmu obecni byli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, Konfederacji, Polski 2050, Porozumienia, Kukiz'15 i Polskich Spraw. Uczestniczyli w nim także wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz zasiadający w Radzie Medycznej przy premierze wicedyrektor szpitala klinicznego MSWiA Artur Zaczyński.

Posłuchaj
00:29 11417704_3.mp3 Wiceminister zdrowia: spotkanie przebiegało w sposób bardzo merytoryczny (IAR)

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek mówiła podczas konferencji prasowej, że spotkanie daje szansę na wypracowanie wspólnego stanowiska ponad politycznymi podziałami.

Zobacz: Poseł PSL popiera inicjatywę Elżbiety Witek: mamy dużo projektów związanych z kryzysem covidowym

Czytaj także:

pb

Czytaj także

"Pełzająca" czwarta fala pandemii COVID-19. Prof. Gut wskazuje warunki jej zatrzymania

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 13:29
W Polsce czwarta fala COVID-19 będzie miała charakter pełzający - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Ostrzegł, że może ona potrwać do momentu, kiedy 85 proc. społeczeństwa będzie już po covidzie lub po szczepieniu. - Wówczas ulegnie skróceniu okres zakażania i fala zacznie wygasać - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwarta fala pandemii. Minister zdrowia: szczepienia są jakościową zmianą w walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 14:15
- To, że szczepienia stały się tak powszechnie dostępnym dobrem jest jakościową zmianą, która nam pozwala inaczej podchodzić do walki z pandemią - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, który zdalnie łączył się z uczestnikami odbywającej się w Rzeszowie międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej szczepieniom przeciw COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepokojące słowa wiceministra zdrowia. "Jesteśmy blisko szczytu zakażeń"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 17:35
- W nadchodzącym tygodniu powinniśmy osiągnąć szczyt zakażeń - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaznaczył także, że stan pacjentów zgłaszających się do szpitali jest gorszy niż było to w poprzednich falach epidemii. Ich rokowanie nie są dobre
rozwiń zwiń