X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nieprawdziwe i nierzetelne informacje". ABW odpowiada na artykuł Onetu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 18:39
Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk Krzysztof Wacławek poinformował, że "na portalu Onet.pl w artykule redaktora Mateusza Baczyńskiego pt. »Księgowa od terroryzmu. Zadziwiająca kariera Elizy Wójcik« zamieszczone zostały nieprawdziwe i nierzetelne informacje". "Redaktor nie dochował rzetelności dziennikarskiej, nie zweryfikował nawet ogólnodostępnych danych" - dodano.
W komunikacie podkreślono, że publikacja portalu Onet.pl narusza dobre imię ABW, osób odpowiedzialnych za zwalczanie poważnych zagrożeń dla bezpieczeństwa RP
W komunikacie podkreślono, że publikacja portalu Onet.pl "narusza dobre imię ABW, osób odpowiedzialnych za zwalczanie poważnych zagrożeń dla bezpieczeństwa RP"Foto: PAP/ Jacek Turczyk

W dniu 24 listopada 2021 r. na portalu Onet.pl w artykule redaktora Mateusza Baczyńskiego pt. "Księgowa od terroryzmu. Zadziwiająca kariera Elizy Wójcik" zamieszczone zostały "nieprawdziwe i nierzetelne informacje" - napisał w komunikacie szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk Krzysztof Wacławek. Zdaniem dziennikarza bohaterka artykułu kieruje Departamentem VII Zwalczania Terroryzmu i Zagrożeń Strategicznych.

"Pisząc na temat Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, redaktor Mateusz Baczyński nie dochował rzetelności dziennikarskiej, nie zweryfikował nawet ogólnodostępnych danych, dotyczących struktury Agencji. Niezgodna z prawdą jest informacja, że dyrektor Eliza Wójcik kieruje lub kiedykolwiek kierowała Departamentem VII Zwalczania Terroryzmu i Zagrożeń Strategicznych" - podkreślił szef ABW.

Jak dodał, taki departament nie istnieje od 2018 r. "Informacja ta jest ogólnodostępna m.in. na stronie bip.abw.gov.pl. Zwalczaniem terroryzmu zajmuje się wyspecjalizowana jednostka ABW - Centrum Antyterrorystyczne" - zaznaczył.

"Posiada ona wszelkie kompetencje i doświadczenie"

Szef ABW dodał, że Eliza Wójcik nigdy podczas służby w ABW nie zajmowała się kwestiami związanymi z obszarem terroryzmu.

"Ocena kompetencji podwładnych pozostaje w wyłącznej gestii szefa ABW. Zarówno obecny szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - płk Krzysztof Wacławek, jak i poprzedni - prof. Piotr Pogonowski bardzo wysoko oceniali i oceniają kwalifikacje oraz profesjonalizm dyrektor Elizy Wójcik. Posiada ona wszelkie kompetencje i doświadczenie, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne - niezbędne do pełnienia funkcji kierowniczych w ABW" - napisano w komunikacie.

Zawiera on również stwierdzenie, że publikacja portalu Onet.pl "narusza dobre imię ABW, osób odpowiedzialnych za zwalczanie poważnych zagrożeń dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej".

Czytaj także:

pb

Czytaj także

Aktywiści twierdzą, że żołnierze robią "grille zakrapiane alkoholem". Rzecznik WOT żąda przeprosin

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 17:07
Aktywiści "Grupy Granica" podali na Twitterze informację, że stacjonujący przy granicy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej "urządzają sobie grille zakrapiane alkoholem". Informacja została zdementowana przez rzecznika WOT, który domaga się od działaczy przeprosin za zniesławienie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zapisze się w historii hańby dziennikarstwa". Lasy Państwowe reagują na skandaliczny tekst "Gazety Wyborczej"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 13:24
Danuta Kuroń na łamach portalu wyborcza.pl oceniła, że "prawdziwym powodem mobilizacji Straży Leśnej przy granicy polsko-białoruskiej jest grzebanie zwłok migrantów". Na skandaliczny tekst "wyborczej" zareagowały Lasy Państwowe.
rozwiń zwiń