X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Proces Magdaleny K. i innych członków gangu Cracovii nie ruszy w czwartek. Jest decyzja o odroczeniu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 14:11
W krakowskim Sądzie Okręgowym miał ruszyć proces Magdaleny K. i innych członków gangu pseudokibiców Cracovii, którym kobieta miała kierować. Jak podaje "Gazeta Krakowska" proces  jednak nie ruszy w ustalonym terminie, bowiem zachorował jeden z obrońców. Nowa data nie została jeszcze wyznaczona.
Proces Magdaleny K. oskarżonej o kierowanie gangiem pseudokibiców Cracovii  ma być bez udziału mediów i publiczności
Proces Magdaleny K. oskarżonej o kierowanie gangiem pseudokibiców Cracovii – ma być bez udziału mediów i publicznościFoto: Forum/Piotr Guzik

Proces Magdaleny K. i innych członków gangu pseudokibiców Cracovii miał odbyć się z wyłączeniem jawności – bez udziału mediów i publiczności. Po rozprawie na stronie sądu ukażę się komunikat informujący o wyniku procesu.

O wyłączenie jawności wnioskowali zarówno obrońcy, jak i prokuratura.

Akt oskarżenia przeciwko Magdalenie K., jej partnerowi Mariuszowi Z. oraz 10 członkom gangu pseudokibiców Cracovii, którym kobieta miała kierować, trafił do sądu w Krakowie w sierpniu tego roku.

Śledztwo przeciwko Magdalenie K. prowadził Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Kobieta odpowie przed Sądem Okręgowym w Krakowie m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, do której należeli pseudokibice klubu sportowego Cracovia.

Luksusowe apartamenty i samochody

Prokurator oskarżył K. również o przemyt i handel narkotykami, utrudnianie postępowania karnego, składanie fałszywych zeznań i nakładanie do tego samego innych osób, pranie pieniędzy m.in. przez nabycie luksusowego apartamentu i samochodu marki Mercedes 200 CLA. Magdalenę K. oskarżono też o przywłaszczenie samochodu marki BMW M6.

Jeśli sąd uzna winę Magdaleny K., może jej grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Na ławie oskarżonych obok K. zasiądzie jej konkubent, Mariusz Z. Mężczyzna był już wcześniej oskarżany o kierowanie tą grupą przestępczą, przestępstwa narkotykowe i pranie pieniędzy. Jednak w niedawno zakończonym śledztwie prokuratura zarzuca mu zupełnie nowe czyny.

"Aktualnie aktem oskarżenia objęto wcześniejszy okres działalności grupy przestępczej kierowanej m.in przez Mariusza Z. wraz z bratem Adrianem oraz kolejne ujawnione przestępstwa, takie jak prowadzenie plantacji marihuany, wyłudzenia ubezpieczeń komunikacyjnych na podstawie fikcyjnych kolizji drogowych oraz pozorowanych kradzieży luksusowych samochodów takich jak Mercedes 600 SL, Audi A8, Audi RS 7, BMW 4, żądania okupu za zwrot skradzionego pojazdu marki Audi A5" - podał Dział Prasowy PK.

"Załatwił" odroczenie kary

Mariusz Z. jest oskarżony również o to, że "załatwił sobie" odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, wysyłając na badania lekarskie "osobę posiadającą poważne schorzenia kręgosłupa", a przedstawiającą się jako on.

- Na podstawie spreparowanych wyników badań oskarżony uzyskał dalszą dokumentację medyczną. Biegły sądowy uznał, iż odbywanie kary pozbawienia wolności może powodować zagrożenie dla zdrowia skazanego.

Mariusz Z. karę pozbawienia wolności odbył dopiero po jego zatrzymaniu, do którego doszło 15 grudnia 2017 roku. Za zarzucane mu czyny grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności - przekazała Prokuratura Krajowa.

Kolejnym dziesięciu oskarżonym prokurator zarzucił przemyt i obrót narkotykami oraz prowadzenie plantacji marihuany, dokonanie szeregu przestępstw przeciwko mieniu, głównie wyłudzeń ubezpieczeń komunikacyjnych, składania fałszywych zeznań.

Główna oskarżona w tej sprawie, Magdalena K., była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania i czerwoną notą Interpolu. Kobieta została zatrzymana 28 marca ub. r., ale do Polski trafiła dopiero 20 listopada.

Najpierw zgodę na wydanie jej Polsce dał Sąd Okręgowy w Bańskiej Bystrzycy, a następnie zgodę utrzymał w mocy Sąd Najwyższy Republiki Słowackiej. Procedura ekstradycyjna trwała wiele miesięcy, ponieważ obrona K. wnosiła m.in. o udzielenie jej azylu politycznego i przekonywała, że w Polsce naruszane są zasady praworządności, dlatego kobieta nie może liczyć na sprawiedliwy proces.

K. dwukrotnie podejmowała także próby uzyskania w Sądzie Okręgowym w Krakowie listu żelaznego, który umożliwiałby jej odpowiadanie z tzw. wolnej stopy do czasu prawomocnego wyroku.

W toku śledztwa Magdalena K. nie przyznała się do winy.

Prokuratura podała, że grupa przestępcza kierowana przez Magdalenę K. złożona była z członków bojówek pseudokibiców klubu Cracovia. K. zarządzała kilkudziesięcioosobową grupą, która handlowała m.in. marihuaną i kokainą.

Jak informował portal tvn24.pl, kobieta została członkiem grupy przestępczej, ponieważ była partnerką jej szefa, Mariusza Z. Według ustaleń portalu, K. była odpowiedzialna za rozliczanie narkotykowych transakcji. Później przejęła "dowództwo".

- Grupa dopuszczała się również czynów przeciwko życiu i zdrowiu, często z użyciem niebezpiecznych narzędzi, jak noże i maczety. W ten sposób atakowali oni pseudokibiców jednego z krakowskich i łódzkich klubów piłkarskich. Ich działalność charakteryzowała się wysokim stopniem zorganizowania i podległości służbowej – przekazała PK.

Czytaj także:

es, "Gazeta Krakowska", PAP

Czytaj także

Handel narkotykami, pobicia i nielegalne posiadanie broni. Pseudokibice Górnika Zabrze oskarżeni o ponad 100 przestępstw

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 10:08
17 członków związanych z Górnikiem Zabrze kibicowskiej grupy "Torcida" zostało oskarżonych o popełnienie ponad 100 przestępstw. W katalogu zarzutów znalazły się m.in. handel narkotykami, pobicia i nielegalne posiadanie broni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymuszenia, rozboje, handel narkotykami. CBŚP rozbiło gang śląskich pseudokibiców

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 07:40
11 pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Gang zajmował się m.in. rozbojami, włamaniami z rozbojem i handlem narkotykami.
rozwiń zwiń