X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polacy nie chcą aborcji na życzenie. Lewicowy projekt bez wymaganego poparcia

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 12:17
Organizatorzy akcji "Legalna aborcja bez kompromisów" ogłosili, że pod swoim projektem obywatelskim zebrali 75 tysięcy podpisów. - To blamaż akcji i kompromitacja lewicowych środowisk, które przez ponad rok nie były w stanie zebrać wymaganych 100 tysięcy podpisów - ocenia Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.
Inicjatywy pro-life cieszą się większym poparciem niż pro-aborcyjne.
Inicjatywy pro-life cieszą się większym poparciem niż pro-aborcyjne.Foto: Shutterstock

Jak przypomina Fundacja Życie i Rodzina, aborcyjna akcja ruszyła nieoficjalnie w październiku 2020 roku. Wtedy pojawiła się karta podpisowa na stronie lewica.org, a podpisy zbierane były podczas ubiegłorocznych "czarnych protestów". Formalnie inicjatywa rozpoczęła się w lutym 2021 roku, gdy zaprezentowano projekt. Poinformowano również, że feministki zbierają pierwszy tysiąc podpisów, jednak projekt zarejestrowano pod koniec lipca 2020 r.

- Feministki korzystają z tego, że w okresie pandemii zawieszono terminy obowiązujące przy zbieraniu podpisów do inicjatyw obywatelskich. Przed pandemią inicjatywa ustawodawcza trwała 3 miesiące; w tej chwili nie ma limitu i - póki ogłoszony jest stan pandemii - można ją de facto prowadzić w nieskończoność - zwraca uwagę Kasprzak.

Klęska aborcjonistów

Członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina pyta również, jak to możliwe, że lewica mająca własny klub w sejmie, milionowe dotacje i zaplecze kadrowe, nie jest w stanie zebrać wymaganych 100 tysięcy podpisów już nawet nie w czasie trzech miesięcy, ale w okresie czterokrotnie dłuższym? 

Polacy nie są zainteresowani legalizacją zabijania nienarodzonych dzieci. Jest to postulat, który jest im zupełnie obcy, stąd tak marny wynik środowisk lewicowych. Ta sytuacja pokazuje też, że czarny protest był protestem antyrządowym, wybuchłym na emocji lockdownowej. Ludzie siedzieli zamknięci w domu ponad pół roku i odreagowali to na ulicy. Nie byli i nie są zainteresowani podpisywaniem jakichś proaborcyjnych projektów - odpowiada.

"Bez kruczków prawnych"

Fundacja Życie i Rodzina przypomniała równocześnie, że w tym samym okresie dwukrotnie zorganizowała inicjatywę ustawodawczą StopLGBT. Zebrano wtedy 200 tys. i 140 tys. podpisów w czasie trzech miesięcy. "Nie korzystaliśmy z kruczków prawnych, żeby sztucznie przedłużać zbiórkę, tylko pomimo obostrzeń i lockdownów, zebraliśmy podpisy" - zaznaczono. 

Czytaj również:

pg

Czytaj także

"To zabójstwo". Papież Franciszek jednoznacznie o aborcji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 13:17
- Aborcja to zabójstwo, niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem - powiedział papież Franciszek włoskim farmaceutom szpitalnym. Położył nacisk na znaczenie sprzeciwu sumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mija rok od wyroku TK ws. aborcji. Frekwencja Strajku Kobiet w Warszawie nie dopisała

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 18:50
Po godz. 18.00 w Warszawie rozpoczął się rocznicowy protest w rok po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Manifestanci zebrali się na rondzie Dmowskiego. Protest odbywa się pod hasłem "Bronimy życia". Występują utrudnienia dla ruchu. Aleje Jerozolimskie i Marszałkowska są zamknięte dla ruchu. Frekwencja jest wyjątkowo niska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kwaśniewski: nie można w logiczny sposób powiązać wyroku TK ze śmiercią kobiety w Pszczynie

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 14:14
Jako możliwą przyczynę śmierci pacjentki w ciąży należy rozpatrywać błąd medyczny oraz zaniechanie działań przez lekarzy, uważa Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris. Przypomina, że o błędzie medycznym mówiła pełnomocnik rodziny.
rozwiń zwiń