X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Korupcja przy pozyskiwaniu dotacji ze środków publicznych. CBA rozpoczęło śledztwo, są pierwsi zatrzymani

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 09:42
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało siedem osób podejrzewanych o nieprawidłowości i korupcję przy pozyskiwaniu dotacji. Chodzi o środki publiczne z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i z Polskiego Funduszu Rozwoju.
Według wyliczeń CBA , firmy uzyskały nienależne dofinansowanie w wysokości 84 tys. zł
Według wyliczeń CBA , firmy uzyskały nienależne dofinansowanie w wysokości 84 tys. zł Foto: CBA

"Funkcjonariusze z krakowskiej delegatury CBA w Małopolsce i na Śląsku zatrzymali m.in. prezesów spółki pośredniczącej w pozyskiwaniu środków od NCBiR oraz prezesów spółek występujących jako uzyskujący te środki" - poinformował wydział komunikacji społecznej Biura.

"W śledztwie CBA nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie zatrzymano też księgową jednej ze spółek. Przeszukano kilkanaście miejsc - w tym siedziby firm podejrzewanych o bezprawne pozyskiwanie publicznych dotacji" - podał wydział.

Nienależna subwencja

Prokuratura przedstawiła zatrzymanym zarzuty korupcyjne oraz osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez uzyskanie nienależnej im subwencji finansowej.

Z ustaleń śledczych wynika, że przedsiębiorcy wnosili o dofinansowanie z NCBiR za pośrednictwem specjalnego funduszu. Mechanizm inwestycji polegał na tym, że uzyskane środki publiczne z NCBiR łączone były z wniesionym przez beneficjentów kapitałem prywatnym.

Ze śledztwa wynika też, że prezes zarządzającej funduszem spółki miał uzależniać wypłatę subwencji od uzyskania korzyści majątkowych.

Zafałszowane zatrudnienie

CBA pod nadzorem prokuratury bada również wątek uzyskania subwencji finansowej z Polskiego Funduszu Rozwoju SA - podał w rozmowie z PAP wydział.

Taka dotacja skierowana do przedsiębiorców była uzależniona od liczby zatrudnionych osób. Wnosząc o dotację firmy miały wprowadzić PFR w błąd co do liczby rzeczywiście zatrudnionych - ustalili śledczy na podstawie zgromadzonych w sprawie materiałów. Z analizy wynika, że przez to firmy uzyskały nienależne dofinansowanie w wysokości 84 tys. zł - podało CBA.

Wydział zaznaczył, że to pierwsze działania w tej sprawie.

fc

Czytaj także

CBA w rudzkim Urzędzie Miasta. Kontrolerzy sprawdzą czy doszło do "nieuzasadnionych wydatków"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 10:24
Kontrolerzy Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawdzają, czy nabycie przez samorząd Rudy Śląskiej nieruchomości przeznaczonych na drogi wewnętrzne w tym mieście było uzasadnione i gospodarne. Rozpoczęta 13 października br. kontrola w tej sprawie ma zakończyć się w styczniu przyszłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były szef CBA z zarzutami. W tle wyłudzenia na kilkanaście tysięcy złotych

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 14:55
Były szef CBA Paweł W. usłyszał zarzut wyłudzenia zwrotu podatku VAT – dowiedziała się w środę PAP. Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł. Za zarzucane czyny grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
rozwiń zwiń