X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś posiedzenie Senatu. Izba zajmie się ustawą o ochronie granic

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 05:00
Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Senat rozpatrzy między innymi nowelizację ustawy o ochronie granicy. Jej projekt został przygotowany przez rząd i ma charakter pilny. Senackie komisje zarekomendowały przyjęcie ustawy, ale z poprawkami.
Senat zajmie się ustawą o ochronie granic
Senat zajmie się ustawą o ochronie granicFoto: Twitter/Senat RP

Nowelizacja umożliwia wprowadzenie na czas określony, w drodze rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, po zasięgnięciu opinii szefa Straży Granicznej, zakazu przebywania w pasie przygranicznym z Białorusią.

Ustawa o ochronie granic. Komisje zgłaszają poprawki

Proponowane przepisy wyłączają z zakazu mieszkańców objętego nim obszaru oraz osoby wykonujące tam pracę zarobkową. Przewidują, że zgodę na przebywanie innych osób, w szczególności dziennikarzy, będzie mógł wyrazić właściwy miejscowo komendant placówki Straży Granicznej.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Bartosz Grodecki powiedział, że proponowane przepisy mają zapewnić skuteczne działania Straży Granicznej w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa na granicy z Białorusią.

Posłuchaj
00:15 11416245_1.mp3 Podsekretarz stanu w MSWiA Bartosz Grodecki o ustawie o ochronie granic (IAR)

Senackie komisje rekomendują wprowadzenie do nowelizacji poprawek. Jedna z nich przewiduje rozszerzenie katalogu wyłączeń z zakazu o osoby wykonujące zawód dziennikarza.

Kończy się stan wyjątkowy

Od 2 września w pasie przygranicznym z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości w województwach lubelskim i podlaskim. Zakończy się on 30 listopada.

Straż Graniczna poinformowała, że minionej doby odnotowano 174 próby nielegalnego przekroczenia polskiej granicy z terenu Białorusi. Wydano 66 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski.

Rzeczniczka Straży Granicznej, podporucznik Anna Michalska powiedziała, że w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do próby siłowego przejścia przez granicę na odcinku ochranianym przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Białowieży. Pięćdziesięcioosobowa grupa zebrała się około 21:00 w pobliżu granicy i przygotowywała do nielegalnego jej przekroczenia. 18 osób forsowało granicę siłowo - rzucały kamieniami, na koncentrinę kładły kładkę i różnego rodzaju drabiny. Anna Michalska dodała, że po stronie białoruskiej były też użyte granaty hukowe.

Czytaj również:

Senat rozpatrzy także m.in. ustawę podwyższającą akcyzę na alkohol, papierosy czy tytoń. Izba pochyli się również nad ustawą, która zmienia stawki mandatów drogowych za najgroźniejsze wykroczenia.

jmo

Czytaj także

Ustawa o ochronie granicy. Jaka będzie decyzja Senatu?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 15:59
Senackie komisje praw człowieka, praworządności i petycji oraz samorządu terytorialnego i administracji państwowej zajmą się we wtorek (23.11) pilną rządową ustawą o ochronie granicy państwowej. Dzień później ma ona trafić pod obrady izby wyższej. W jakim kształcie wyjdzie z Senatu?
rozwiń zwiń